Hangi meslek grubunun iş arkadaşlarıyla evlenmesi sizce daha doğrudur?
0
100
0
0
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Hangi meslek grubunun iş arkadaşlarıyla evlenmesi sizce daha doğrudur?
Toplam 1 Oy Kullanıldı
Pazar, 05 Nisan 2020
.
İstanbul
.
chevron_left chevron_right
Ekonomi

3600 ek göstergede son durum ne?

3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri gösterge kapsamında bulunan 1 milyonu aşkın kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor.

184 Toplam Gösterim
3600 ek göstergede son durum ne?

Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalarda göstergeye olumlu bakıldığının açıklanmasının ardından ek göstergenin ne zaman yasalaşacağı merak konusu oldu. Peki, 3600 ek gösterge kimleri kapsayacak ve ne zaman yasalaşacak?

3600 ek göstergenin yasalaşmasını bekleyen memurlar gösterge ile ilgili son dakika haberlerini araştırmayı sürdürüyor. Peki, konunun yasalaşması halinde maaşlarında artış yaşanacak kişiler kimler olacak? İşte 3600 ek göstergede son durum ve yapılan açıklamalar…

MAAŞLAR NE KADAR ARTACAK?

Ek göstergenin yasalaşması durumunda memur maaşlarına 40 – 50 arası emekli maaşlarına ise 500 ile 750 TL arasında zam gelecek.

EK GÖSTERGE KİMLERİ KAPSIYOR?

Ek gösterge durumu yaklaşık 280 bin polis, 1.1 milyon öğretmen, 110 bin hemşire ve 110 bin din görevlisi olmak üzere toplamda 1 milyon 600 bin kişiyi etkileyecek.

SON AÇIKLAMA ÖMER ÇELİK’TEN GELMİŞTİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, polis, öğretmen, din adamı ve hemşirelere verilen 3 bin 600 ek gösterge sözü hakkındaki soruyu şu şekilde cevapladı:

"Bu konudaki yaklaşımız pozitif bir yaklaşımdır. Herhangi bir şekilde negatif ele aldığımız konu yok. Arkadaşlarımız çalışıyorlar, bu çalışmalarda polis, hemşire, din görevlisi ve öğretmenlere 3 bin 600 ek gösterge verilmesiyle ilgili yapılacak düzenleme söz konusu. Bu düzenlemede çalışılan konu, bunun ekonomik disiplinle uygun takvime yerleştirilmesi. İkincisi personel sisteminde meslekler arası dengeler gözetilerek bunun yapılması. Ekonomik faaliyetin mali disiplin içinde uygun bir takvime yerleştirilmesi için ve meslekler arası dengeler gözetildiği için bütünsel bir çalışma yapılıyor. Zamanlaması Sayın Bakan tarafından açıklanacaktır. Bu konuda zaten karar verilmiştir. Pozitif yaklaşımımız sürmektedir."

EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKAR?

Konuyla ilgili resmi bir tarih açıklaması gelmezken yargı reformu ve diğer süreçlerin tamamlanmasının ardından ek gösterge çalışmalarının da hızlandırılarak Meclis’e gelmesi bekleniyor.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE