Salı, 16 Nisan 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Akşener: ‘’Güneş yerinde, her şey yolunda!’’

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 22 Kasım Çarşamba günü TBMM grup toplantımızda;

58 Toplam Gösterim
Akşener: ‘’Güneş yerinde, her şey yolunda!’’

Sözde muhalif ve yandaş basının İYİ Parti’ye karşı birleştiğini vurgulayan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener; ‘’Türkiye’yi araya alıp mutlu mesut yaşayan iki kutup İYİ Parti’ye karşı birleşmiş. El birliğiyle herkes İYİ Parti’yi tartışıyor. Ne mutlu bize. Neymiş? İYİ Parti zor durumdaymış. Bak sen hele! Seçmene verdiği sözlerin hiçbirini tutmayanların keyfi yerinde, milletimizi enflasyona ezdirenlerin keyfi yerinde; memleketi kaçak hendeğine çevirenlerin keyfi yerinde.

Ama yetkiyi alıp Türkiye’yi düze çıkarmak için sabırsızlanan İYİ Parti zor durumdaymış. Seçimleri el birliğiyle sayın Erdoğan’a hediye edenlerin keyfi yerinde, parti içi hesaplarını görmek için Türkiye’yi feda edenlerin keyfi yerinde; yüzde 60 şakşakçılarının, kola kutusu meraklılarının keyfi yerinde. Ama tüm itirazlarında haklı çıkan, sözünün değeri daha yeni anlaşılan İYİ Parti zor durumdaymış. Dün; ‘Yüzde 60 ile kazanırız.’ yalanını üretenler; bugün çıkıp İYİ Parti üzerinden yeni yalanlar türetiyorlar. Varsın olsun. Biz artık alıştık. Çünkü bunların tıyneti böyle. Hiç kusura bakmasınlar. İYİ Parti’de; güneş yerinde, her şey yolunda.’’ diye konuştu.

İYİ Parti olarak yaşadıklarımızın tesadüf olmadığının altını çizen Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener; ‘’Dün sözümüz dinlenseydi ve milletin tartısına, milletimizin bizden talep ettiği bir adayla çıksaydık bu en çok kimi üzerdi? Elbette saray ve eşrafını üzerdi. İşte bu nedenle ‘kazanacak aday’ dediğimiz için bizi topa tuttular. Ama ‘yüzde 60’la alırız’ diyen akılsızlara dokunmadılar. Peki bugün İYİ Parti’nin hür ve müstakil siyasetinden en çok kim çekiniyor? Elbette saray ve eşrafı çekiniyor. Peki sizce saray medyası ve trolleri neden İYİ Parti’ye ittifak baskısı kuran malum odaklara destek veriyor? Sebebi çok açık! Çünkü ittifak içinde flulaşan parti kimliğimizin artık berrak bir şekilde görünmesinden korkuyorlar. Çünkü milletimizle İYİ Parti arasına diktikleri duvarların ortadan kalkmasından korkuyorlar.

Çünkü müstakil kimliğimizle kaşıyabilecekleri bir yaramız, istismar edecekleri bir açığımız olmadığı için korkuyorlar! Çünkü ittifaklara yapışan çamurlar, İYİ Parti’ye yapışmaz diye korkuyorlar! Çünkü milletimizi İYİ Parti’den uzaklaştıracak yeni bir bahane bulamadıkları için korkuyorlar! Ve de en önemlisi; siyaset ve ticaret için inanç hortumculuğunun uydurdukları sahte milliyetçiliğin sefasını artık süremeyecekleri için korkuyorlar. Çünkü dejenere olmamış Türk milliyetçilerinden korkuyorlar! Geleneklerine, değerlerine ve Cumhuriyetine sıkı sıkıya bağlı Atatürkçülerden korkuyorlar! Vatanına, milletine, bayrağına sadık Türkiye sevdalılarından korkuyorlar! Yani Türkiye’nin iyi ve cesur evlatlarından korkuyorlar! Yandaş medya da, sözde muhalif medya da istediği gibi yazıp çizsin. Korkmaya devam edecekler! Çünkü biz daha yeni başlıyoruz!’’ dedi.

 

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE