Çarşamba, 24 Temmuz 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Akşener günler sonra sessizliğini bozdu

İYİ Parti'nin eski lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmeyle gündemde yer aldıktan günler sonra sessizliğini bozdu. Akşener, sosyal medya platformu X üzerinden yayımladığı uzun bir açıklamayla, hakkında çıkan haberlere ve iddialara yanıt verdi.

500 Toplam Gösterim
Akşener günler sonra sessizliğini bozdu

"Gazetecilik Mesleği Yozlaştırılıyor"

Açıklamasında gazetecileri eleştiren Akşener, "Ne yazık ki son günlerde ülkemizde yozlaşan birçok değer gibi gazetecilik mesleğinin de, kendisini gazeteci olarak tanımlamasına rağmen görevini yerine getirme şuurundan uzak bir kesim tarafından, demokrasimizdeki kıymetli yeri ve sorumluluğundan uzaklaştırılarak yozlaştırıldığına şahit oluyorum" ifadelerini kullandı.

"İsmail Saymaz'ın İddiaları Gerçek Dışı"

Gazeteci İsmail Saymaz'ın kendisiyle ilgili ortaya attığı iddialara da değinen Akşener, Saymaz'ın, "Meral Akşener’e en yakın olduğunu bildiğim isimlerle konuştum. Beştepe’ye gitme ziyaretinin bir iş adamının Yargıtay’daki davasını çözmek olduğunu söyledi ve bunu anlattıktan sonra ‘Yazık bizim emeklerimize’ diye bitirdi" sözlerinin gerçek dışı olduğunu belirtti.

Akşener, "Bugüne kadar herhangi bir iş insanı veya başka bir kişi adına, yargıya intikal etmiş bir konuda hiç kimseden açık veya örtülü hiçbir talebim olmamıştır, bugünden sonra da olmayacaktır. İsmail Saymaz’ın bu gerçek dışı iddiası; sadece şahsımı değil, aynı zamanda bağımsız Türk Mahkemelerini ve Sayın Cumhurbaşkanı’nı da zan altında bırakmaktadır" dedi.

"Ofis Açtığım İddiaları Yalan"

10 Haziran 2024 tarihinde İsmail Saymaz'ın sosyal medya hesabından yaptığı, "İYİ Parti eski lideri Meral Akşener, Çankaya’da TBMM’ye çok yakın bir mesafedeki Cinnah Caddesi 57 numaralı binada ikinci katta ofis tuttu. Taşınma bugün başladı" paylaşımının da gerçeği yansıtmadığını ifade eden Akşener, "Ofis açıp açmadığımı bu kadar çok merak edenleri aydınlatmak isterim ki; Türkiye’nin herhangi bir yerinde, herhangi bir amaçla bir ofis açmadım. Şimdilik böyle bir planlama içerisinde de değilim" dedi.

"Sorumlu Haberciliğe Davet Ediyorum"

Gazetecilik mesleğinin itibarı açısından oldukça üzücü olan bu açıklamalarından ötürü İsmail Saymaz'ı haberciliğin evrensel ilkeleri çerçevesinde tarafsız, şeffaf, dürüst davranmaya ve ciddi, dengeli, sorumlu bir bakış açısıyla haber yapmaya davet eden Akşener, "Yukarıda ifade ettiğim konular hakkında en kısa zamanda hukuki yollara başvuracağımı da bu vesileyle bilinmesini isterim" dedi.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE