Salı, 16 Nisan 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Akşener: İYİ Belediyecilikle belediyelerde hırsızlık, yolsuzluk ve rant bitecek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İyi parti x hesabından yaptığı açıklamada, bugün partisinin TBMM grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

91 Toplam Gösterim
Akşener: İYİ Belediyecilikle belediyelerde hırsızlık, yolsuzluk ve rant bitecek

Akşener, İsveç'in NATO'ya katılım protokolüne hayır oyu veren parti grubuna teşekkür ederek, "İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelikleri, Türkiye'nin güvenliğini ve menfaatlerini tehdit ediyor. Bu nedenle, parti olarak bu üyelik sürecine hayır dedik. Cumhur İttifakı'nın bazı ortakları, bu konuda tavır değişikliğine gitse de biz, dimdik durduk ve Türkiye'nin hakkını savunduk" dedi.

Akşener, TÜİK'in enflasyon verilerini çarpıttığına dikkat çekerek, "TÜİK, artık bir istatistik kurumu değil, meteoroloji enstitüsü gibi davranıyor. Enflasyonu düşük göstermek için her türlü manipülasyonu yapıyor. Bu durum, vatandaşlarımızın haklarını gasp ediyor" diye konuştu.

Emekli maaşlarına da değinen Akşener, "Emeklilerimiz, maaşlarına zam yapılmasını bekliyordu. Ancak, yapılan zam, asgari ücretin altında kaldı. Bu durum, emeklilerimizin mağduriyetini daha da artırdı. Emeklilerimizi, hak ettikleri maaşları almaları için mücadele edeceğiz" dedi.

İYİ Parti olarak hiçbir kayıkçı kavgasında taraf olmayacaklarını vurgulayan Akşener, "Biz, milletin partisiyiz. Hiçbir kayıkçı kavgasında taraf olmayacağız. Milletin çıkarlarını her zaman ön planda tutacağız" ifadelerini kullandı.

İYİ Belediyecilikle birlikte belediyelerde hırsızlığın, yolsuzluğun ve rantçılığın biteceğini belirten Akşener, "İYİ Belediyecilik, milletin belediyeciliğidir. Biz, belediyelerde hırsızlığı, yolsuzluğu ve rantçılığı bitireceğiz. Belediyeleri, milletin hizmetine sunacağız" dedi.

Akşener, konuşmasının sonunda, İYİ Parti'nin 2024 yerel seçimlerine hazır olduğunu belirterek, "31 Mart 2024'te, Türkiye'yi İYİleştirmenin vakti geldi. İYİ Parti, yerel seçimleri kazanacak ve Türkiye'yi İYİleştirmeye devam edecek" diye konuştu.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE