Pazartesi, 02 Ağustos 2021
.
.
chevron_left chevron_right
Spor

Aziz Yıldırın ile Nihat Özdemir arasında kritik görüşme!

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki şampiyonluk tartışmasında tansiyon yükseliyor. Aziz Yıldırım’ı arayarak 1959’dan önceki şampiyonluklarla ilgili olarak daha evvel başvuruda bulunup bulunmadıklarını soran Nihat Özdemir şu anda Amatör Lig’de mücadele eden İstanbul semt takımı Yeşildirek’in talebini de aktardı.

112 Toplam Gösterim
Aziz Yıldırın ile Nihat Özdemir arasında kritik görüşme!

Bafra Gençlik Spor’un da TFF’ye başvurduğu öğrenildi.
Milli maçların tamamlanmasının ardından Süper Lig’de 2020- 21 sezonu şampiyonluk yarışı, 1959 yılından önceki şampiyonluk tartışmalarının gölgesinde bugün tekrar başlayacak.

6 Mart 2021: Fenerbahçe, saat 19.07’de resmi sitesinden “1959 öncesi 9 Türkiye şampiyonluğumuz için TFF’ye resmi başvurumuzu gerçekleştirdik” açıklamasını yayınladı.

· 25 Mart 2021: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulüp televizyonunda yaptığı açıklamada F.Bahçe’nin başvurusunun reddi için TFF’ye 6 sayfalık yazı gönderdiklerini duyurdu.

Ezeli rakipler arasındaki tartışma 1 Nisan'da zirve yaptı

1 NiSAN 2021: F.Bahçe ve G.Saray arasındaki ‘Yıldız Savaşları’nın en çetin mücadelesi 1 Nisan yaşandı.

· Önce F.Bahçeli Yönetici Metin Sipahioğlu FBTV’de 28 şampiyonluğun neden sayılması gerektiğini açıkladı.

· Daha sonra Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay GSTV’de 1959 yılı öncesindeki şampiyonlukların sayılmasının hukuka ayrıkı olduğunu ileri sürdü.

· Günün sürprizine ise Fenerbahçe'de gerçekleşen başkanlık yarışında Ali Koç’a kaybetmesinin ardından mümkün olduğunca gözlerden uzak kalmayı tercih eden eski başkan Aziz Yıldırım imza attı.

Aziz Yıldırım 'Fenerbahçe'nin yanındayım' dedi
Sarı lacivertlilerin eski başkanı Aziz Yıldırım A Spor’a verdiği röportajda “Kavgaya beni karıştırmayın. Galatasaray adına utandım, yalan söylüyorlar. Aziz Yıldırım üstünden Fenerbahçe Kulübü’nün yönetimine savaş ilan ettiler. Ben Fenerbahçe’nin yanındayım. Haklı olduğu tüm davalarda da savunucusuyum. Ben Fenerbahçeli değilim, Fenerbahçe’nin kendisiyim. G.Saray bunu kafasına iyice soksun” diyerek hem ‘Yıldız Savaşları’nda Fenerbahçe’nin yanında olduğunu açıkladı hem de ezeli rakip Galatasaray’a sert bir dille tepki gösterdi.

Özdemir, Yıldırım'a 'Başvuru yapmış mıydınız?' diye sordu
Aziz Yıldırım TV’ye röportaj vermeden önce ise Zorlu Center’de bulunan Parle Restaurant’ta otururken, uzun yıllar birlikte çalıştığı Türkiye Futbol

Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile bir telefon görüşmesi yaptı. İkili arasında şöyle bir diyalog geçti:

· Nihat Özdemir: Siz geçmişte şampiyonluklar için başvuruda bulundunuz mu?

· Aziz Yıldırım: Yok Başkanım. Ancak öyle konuşuluyordu.

· Nihat Özdemir: Yeşildirek Kulübü bile şampiyonluğunun tescil edilmesi adına başvuruda bulundu.

· Aziz Yıldırım: Yapma ya!

Aziz Yıldırım A Spor’da G.Saray'a halefi Ali Koç’a ve F.Bahçe yönetimine yanıt verdi.

ŞİKEYİ ÜLKEYE G.SARAY SOKTU
G.Saray'a: "Bu ülkeye şikeyi sokan G.Saray’dır. Beni mahkemeye verdiler. Söylediklerimin suç olmadığı tescillendi. Deliller burada, ben bir şeylere karışmadım ama Galatasaray karışmış."

ŞEREFLİ BİR İNSANIM
Mustafa Cengiz'e: “Ben yolsuzluk mu yapmışım? Namussuzluk mu yapmışım? Bunların hiçbirisi bende yok. Ben, Mustafa Cengiz’in söylediği gibi hiçbir olaya karışmadım. Allah’a şükür şerefli bir insanım. Kimseye de şerefsizlik yapmadım. Dikkat etsinler.”

BÖYLE BİR ÖRGÜT YOKTU
Ali Koç'a: “Ali Bey’e de cevap vereceğim. Hakimleri, savcıları üye yaparken, böyle bir örgüt yoktu. F.Bahçeli olduklarını iddia ediyorlardı. Suçları olmadıkları ispatlandığında, kulübe üye yapıyorduk.”

VARLIKLARDAN BAHSEDEN YOK
F.Bahçe yönetimine: Ortalığı biraz boş bıraktık ancak önümüzdeki mali kongrede konuşma yapacağım. Hep borçtan bahsediyorlar, fakat mal varlıklarından bahseden yok.

YEŞİLDİREK 1960-61 İSTANBUL MAHALLİ LİGİ ŞAMPİYONU
İstanbul'un bir semt takımı olan Yeşildirek 1951 yılında kurulurken 1961’de Süper Lig’de oynadı. Fenerbahçeli efsane Alparslan Eratlı’nın da formasını giydiği, yine sarı lacivertlilerin efsane kalecilerinden Cihat Arman’ın teknik direktörlüğünü yaptığı Yeşildirek şu an Amatör Lig’de mücadele ediyor. Yeşildirek’in İstanbul Mahalli Ligi 1960-61 sezonunda şampiyonluğu bulunuyor.

Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluğun tanınmasıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptığı başvurunun nasıl sonuçlanacağı merakla bekleniyor. Sarı lacivertliler gibi 1959 öncesi şampiyonluk yaşayan kulüplerin de TFF'nin kapısını çalması bekleniyor. (Hürriyet)

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE