Salı, 27 Şubat 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Babacan: 6 genel başkandan hepsi tek tek potansiyel Cumhurbaşkanı adayıdır

Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili konuşan DEVA Partisi lideri Babacan, "6 genel başkandan hepsi tek tek potansiyel cumhurbaşkanı adayıdır" açıklamasında bulundu.

127 Toplam Gösterim
Babacan: 6 genel başkandan hepsi tek tek potansiyel Cumhurbaşkanı adayıdır

Babacan, "Parti içinde ilk defa yaptığımız genel kurul toplantısında ‘artık zamanı geliyor bu işin, herkes muhtemel isimleri değerlendirmeye başlasın’ dedik. Parti içi bir istişare süreci başlatacağız" dedi.
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, TV100’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili Babacan, “Liderlerin oturduğu masada bugüne kadar isim konuşmadık. Herhangi bir isimde olumlu-olumsuz bir değerlendirmede bulunmadık. İlk önce yapmamız gereken geçiş sürecinin yol haritasını tamamlamak. Aynı zamanda seçimlerden sonra kurulacak hükümetin hükümet programını bitirmek. Bir bakıma ortak Cumhurbaşkanı adayımızın seçim beyannamesini 6 partinin ortak bir şekilde yazıp bitirmesi. Her parti, kuşkusuz kendi içerisinde bir değerlendirme süreci yapıyor olabilir. Altılı Masa’nın bir süreci bu konuyla ilgili yok” diye konuştu.

ADAYLIKLA İLGİLİ AÇIKLAMA: PARTİ İÇİNDE İSTİŞARE SÜRECİNİ BAŞLATIYORUZ

Babacan, “Biz parti içinde ilk defa yaptığımız genel kurul toplantısında arkadaşlarıma ‘artık zamanı geliyor bu işin, herkes muhtemel isimleri değerlendirmeye başlasın' dedik. Biz aralık ayından itibaren parti içi bir istişare süreci başlatacağız arkadaşlarla” açıklamalarında bulundu.

Açıklamalarının devamında Babacan, “6 genel başkandan hepsi tek tek potansiyel cumhurbaşkanı adayıdır. Parti genel başkanları cumhurbaşkanı adayı olabilir” diye ekledi.

Kafasında cumhurbaşkanı adayıyla ilgili bir isim olup olmadığı sorusuna Babacan, “Aklımda tabi dolaşıyor ama aklımda dolaşanları henüz hiç kimseyle paylaşmadım” diye yanıt verdi.

MANSUR YAVAŞ VE İMAMOĞLU’NUN ADAYLIĞI: CHP PARTİ İÇİNDE DEĞERLENDİRİR

Babacan, Cumhurbaşkanı adayları arasında isimleri geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında, “İki belediye başkanı konusu bizi ilgilendiren bir konu değil. Mesele CHP’nin meselesidir öncelikle. O partinin adaylarıdır. Bizim bu konuyla ilgili bir şey söylememiz başka bir partinin iç meselesine müdahale olmamızdır, bunu doğru görmem. Kendileri parti içerisinde değerlendirirler” ifadelerini kullandı.

Sözcü

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE