Cuma, 12 Ağustos 2022
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Bahçeli: TBMM’de terörist görmek istemiyoruz

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli'nin gündeminde PKK'lı teröristle fotoğrafları ortaya çıkan HDP'li Semra Güzel vardı.

49 Toplam Gösterim
Bahçeli: TBMM’de terörist görmek istemiyoruz

Güzel'in fotoğrafları üzerinde HDP'ye yüklenen Bahçeli, "Biz Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terörist istemiyoruz. HDP'yi siyaset sahnesinde görmeye tahammül edemiyoruz. Anayasa Mahkemesini göreve davet ediyoruz" dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

* Türkiye’nin öncelikli sorunu bölücü terördür. Zaman zaman kanatılan bu yara kapatılmadıkça üzerine konan haşarat her zaman olacaktır.

* Türk milleti terörizmin hain planlarına, terör örgütlerinin kanlı saldırılarına baş eğmeyecek ve diz çökmeyecektir.

“TBMM’DE TERÖRİST İSTEMİYORUZ”

* Ekonomik istikrarımızın sürekliliği, siyasal dirliğimizin sürdürülebilirliği, toplumsal huzurumuz terörle mücadeleden alınacak kalıcı ve kesin sonuçlara birebir bağlıdır.

* Biz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde terörist istemiyoruz. Terör örgütüne eleman devşiren, sözde Kürdistan propagandasıyla sabrımızı kemiren HDP’yi Türk siyaset ve demokrasi hayatında bir saniye bile görmeye tahammül edemiyoruz.

* Anayasa Mahkemesi’nin görevini de yapmasını bekliyoruz. İblise piyonluk yapan bölücü terörün TBMM’de olması zuldür, zulümdür, zillettir. Mehmetlerimize kurşun sıkan hainlerle düşüp kalkacaklar, terör kamplarında ideolojik ve silah eğitimi alacaklar sonra da karşımıza geçip demokrasi, özgürlük, insan hakları, barış ezberlerini utanmadan, sıkılmadan sıralayacaklar. Bu ne kepazeliktir?

* 29 Nisan 2017’de Adıyaman Akçalı kırsalında TSK operasyonu ile imha edilen 4 teröristten biri olan Volkan Bora’nın şu anda HDP Diyarbakır milletvekili olan bir kadının nasıl karanlık münasebet kurduğu deşifre olmuştur.

* Bu bölücü milletvekili hakkında lazım gelen dokunulmazlığı kaldırılması derhal yapılmalıdır. Terörist sevdalıları Meclis koridorlarındadır.


* Bu bölücü milletvekili hakkında lazım gelen hukuki takip derhal temin etmelidir. Terörist sevdalıları Meclis koridorlarındadır. Bu kadar şehit veriyoruz, bu kadar acı yaşıyoruz, bir HDP’linin saldırıları kınadığını bilen var mıdır?

* Geçtiğimiz cumartesi günü 3 kahramanımızın şehadeti neticesinde taziye mesajları paylaşılmıştır. CHP Genel Başkanı’nın yayınladığı taziye mesajına lütfen dikkat buyurunuz.

* Daha ilginç ve düşündürücü taziye mesajını İP Başkanı gündeme taşıdı. Patlayan nedir, belli değil. Patlatan kimlerdir açık ve net değil.

* Anlayan yoktur, anlatan yoktur. PKK’ya YPG’ye tek bir laf yoktur, tek bir atıf, tek bir eleştiri yoktur. Bu kadar yok ortadayken diğer yanda bölücülerle işbirliği vardır, patlama ortaklığı vardır, ağız birliği vardır ve karşımızdadır.

* HDP’yi küstürmemek için 40 dereden su taşıyanlar, PKK’yı incitmemek için kaçınanlar millet ve milliyet muhalifleridir. Ey zillet partileri çekinmeyin, yürekliyseniz itiraf edin; PKK bomba patlattı derseniz sadece dürüst, tutarlı olursunuz.

“BU AÇIKLAMAYA NE DESEK BOŞ”

* CHP Genel Başkanı geçen hafta katıldığı bir televizyon programında milletimizin gözünün içine baka baka bir yalana bin yalan ekleyerek şu ibret verici değerlendirmelerde bulunmuştu. ‘Terör konusunda bir şey geldi de biz hayır mı dedik? Terörle mücadele ederken yapmayın, etmedik mi dedik. Hayır.’

* Bu açıklamayı duyduktan sonra ne söylesek boştur. Türkiye’nin değişen terörle mücadele stratejisi kapsamında terörü kaynağında engellemek asıldır, önceliktir. Irak ve Suriye’ye asker gönderilmesini 2 yıl uzatan Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi’ne CHP hayır dedi.

* Bu tezkereye HDP hayır dedi. İP sadece 2,3 milletvekiliyle oylamaya iştirak edip evet dedi. O halde CHP Genel Başkanı kuyruklu yalana nasıl başvurabiliyor? Kılıçdaroğlu’na bakarsanız Suriye’ye barış getireceğiz masalını dinler, bütün komşularımızla barışacağız palavrasını dinlersiniz.

“KILIÇDAROĞLU KANDİL’İN TEDARİKÇİSİDİR”

* CHP Genel Başkanı, İBB’de terör örgütü ile irtibat ve iltisak içinde olanların işe alınmasıyla ilgili devam eden teftiş sürecinde görevli müfettişlere ateş püskürüyor. Çünkü çiğ süt içtiğinde karnı ağrıyor, hesabını veremeyeceği açıklarından dolayı korkuya kapılıyor.

* İmralı canisi tarafından kurdurulan PKK ve KCK şehir yapılanmasında yer alan DİAYDER’in referansıyla belediyede işe girdikleri iddia edilenlerin destekçisi çok açık söylüyorum Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

* Bize Sarayın sözcüsü diyen Kılıçdaroğlu, Kandil’in tedarikçisidir. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanmış DİAYDER iddianamesinde Kılıçdaroğlu’nun adı geçiyor mu geçmiyor mu? Bu zat, DİAYDER’in bölücü mensuplarıyla toplantı yaptı mı yapmadı mı? Saklanma Kılıçdaroğlu, çık karşımıza mertçe söyle.

Sözcü

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE