Cumartesi, 27 Kasım 2021
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Bakan Soylu: Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 ülke büyükelçilerinin Osman Kavala’ya yönelik ‘serbest bırakın’ açıklaması üzerinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Soylu, "Kılıçdaroğlu konuşuyor, arkasından büyükelçiler konuşma yapıyor. Organize işler bunlar.” dedi. Soylu, Kıılıçdaroğlu'nun bürokratlara yönelik çağrısına da değinerek, "Senin soracağın hesaptan kim korkar?" ifadelerini kullandı.

46 Toplam Gösterim
Bakan Soylu: Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen programda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dün akşam yaşadıkları bir gelişmenin kendilerine önemli bir fotoğrafı gösterdiğini ifade eden Soylu, şöyle konuştu:

"Ne güzel, 10 tane büyükelçi çıksın bize parmak sallasın. Geçti o günler. Onlar eskidendi. Acaba bize bir şey söylerlerse, bizim bir şeyimizi kısarlar mı, keserler mi. 10 tane değil ya 100'ünüz değil, topunuz bir araya gelseniz ne olacak? Türkiye eski Türkiye değil. Ayakları üzerinde duran bir Türkiye'dir. Bir taraftan bize demokrasi ve hukuk dersi verecekler. Bir taraftan da yargıya talimat vermeye kalkacaklar"

Birkaç gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tehdit ettiğini öne süren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

'SENİN SORACAĞIN HESAPTAN KİM KORKAR'

"Hepinizi tehdit etti, hesap soracakmış. Senin soracağın hesaptan kim korkar. Demirden korksak trene binmeyiz. Bu millet hiçbir şeyden korkmadı şimdiye kadar. 1960'da darbe yaptılar, 61'de bu ülkenin başbakanını astılar. O resmi bize hep gösterdiler. Bizi ürkütmek ve korkutmak için. Bir daha bize itaat etmezseniz sizin sonunuz böyle olur diye bizi ürkütmek için. Ne oldu? Millet ondan sonra yine milletin evlatlarını getirdi. 28 Şubat'ı yaptılar. Kimliğimize, kıyafetimize, inancımıza, değerimize hepsine ambargo koydular. Bizi değiştiremediler. Çünkü bu coğrafyada değiştiremezler."

'TÜRKİYE'YE DİZ ÇÖKERTEBİLECEKLERİNİ ZANNEDİYORLAR'

"Bu medeniyeti, insanlığımızı anlatmaya, insanlığını kaybedenlere insanlığını hatırlatmaya, bombalara sırtını dönenlere insanlığını hatırlatmaya ait görevlerimiz var. Bunu hep birlikte gerçekleştirmekle mükellefiz. Oradan rapor yazıyorlar, 'Ayasofya'yı niçin açtınız' diyorlar. Size mi soracağız. Yaraları başka. Peki onlar bu raporları yayınlıyorlar. Kılıçdaroğlu konuşuyor, arkasından büyükelçiler konuşma yapıyor. Organize işler bunlar. Türkiye'ye diz çökertebileceklerini zannediyorlar. Onlar bize 15 Temmuz'da diz çökertmek istediler, 15 Temmuz'dan sonra daha güçlü ve iri adımlar attık. Bu milleti tanımıyorlar, bilmiyorlar."

Yeniçağ Gazetesi

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE