Çarşamba, 19 Haziran 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Barış Yarkadaş: Gizli toplantıda Özgür Özel'in Kılıçdaroğlu'na neler söylediğini açıkladı

CHP Genel Başkanlığı'na adaylığı koyan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, İzmir Kongresi'yle ilgili ifadelerinin üzerine Özel'in sözleri üzerine gazeteci Barış Yarkadaş "Siyasetçi tutarlı olmak zorundadır” diyerek gizli toplantıda Özgür Özel'in Kılıçdaroğlu'na neler söylediğini açıkladı.

80 Toplam Gösterim
Barış Yarkadaş: Gizli toplantıda Özgür Özel'in Kılıçdaroğlu'na neler söylediğini açıkladı

MEHMET AKİF ERDEM / GÜNBOYU

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Doster, gazeteci Barış Yarkadaş, siyasal iletişimci Ferhat Murat, eski Devlet Bakanı Prof. Dr. Ahat Andican, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, Kübra Par'la Farklı Açılar programına konuk oldu. İl başkanını seçmek için sandık başına giden Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütü seçiminde blok listeli seçim yapılması için öneri sunulması sonrası yaşanan gerginlik programda masaya yatırıldı.

CHP Genel Başkanlığı'na adaylığı koyan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, tv100'e özel açıklamada İzmir Kongresi'yle ilgili "15 kişi sürekli slogan attılar, benim ifadelerim sonrasında sustular. Oradakilerin Gençli Kolları’ndan olmadığını da salondaki herkes biliyor" ifadelerini kullandı.

Özel'in açıklaması sonrası Yarkadaş "Siyasetçi tutarlı olmak zorundadır. 17 Nisan 2023’te Özgür Özel, liste eleştirilerine karşı gazetecilere ‘Biz bu listelerin arkasındayız’ dedi. Özgür Özel, ön seçim konusunda doğru söylemiyor, yayına bağlansın tartışalım. CHP Genel Merkezi, Bülent Tezcan öncülüğünde bir tüzük hazırladı ve bu tüzük taslağını şans eseri edindiğimde tüm milletvekilleri arkadaşlarımız şahittir CHP 26. Dönem WhatsApp grubuna mesaj attım ‘Bu taslağı kim hazırladı?’ diye. Bir konuşma yaptım ‘Bu tüzük taslağı partimizi tanınmaz hale gelen, Genel Başkan’a sınırsız yetki veren ve üyeyi yok sayan bir tüzük taslağıdır’ dedim. İlçe örgütlerinde yaptığım konuşmaların küpürleri bugün kendisine ‘Değişimci’ diyen arkadaşlar tarafından Genel Başkan’ın önüne koyuldu." ifadelerine yer verdi.

"10 Mart 2018’de ön seçimin kaldırılmaması, üyeye dayalı seçimin yapılması için elimi kaldırdım, 900 delegeyle birlikte. Özgür Özel bizi çocuk zannetmesin, aklımızı da kaybetmedik, hafızamızı da kaybetmedik. 900 delege ön seçim kaldırılmasın diye oy kullandı, 5 kere saydırdılar, basını içeri almadılar ve en sonunda bizim 900 oyumuz, hileyle hurdayla 400 diye sayıldı. Necati Yılmaz arkadaşımız Genel Başkan’ın yanına gitti ‘Ben bir daha milletvekili adayı olmayacağım ama arkanıza bakın, 900 delege ön seçim kaldırılmasın istiyor’ dedi.

Sayın Kılıçdaroğlu, Bülent Tezcan’ı yanına çağırdı ‘Arkadaşlar bu 52. Maddeyi geri çekin, çok tepki alıyor’ dedi. Özgür Özel, Genel Başkan’a ‘Hayır efendim, ön seçim oyuncağını bunların elinden alacağız’ dedi. Kime ne anlatıyor Özgür Özel?"

"TAMAMEN GERÇEK DIŞI”

Yarkadaş'ın sözlerine üzerine Kübra Par'a yanıt yollayan Özel "Tamamen gerçek dışı, beni kimle karıştırıyor bilmiyorum. Yalan atmayacağına inanıyorum, beni kesinlikle biriyle karıştırıyor. Genel Başkan’a ‘Ön seçim oyuncağını bunların elinden alalım’ sözünü reddediyorum. Ben katı bir ön seçimciyim" sözlerine yer verdi.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE