Pazar, 23 Haziran 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Ekonomi

Bayram öncesi otobüs firmalarına denetim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, şehirlerarası otobüs işletmeciliği yapan firmalara yönelik denetimlerin Kurban Bayramı öncesi yoğunlaştırıldığını duyurdu. Fahiş fiyatlı bilet satışı, korsan ve yetki belgesiz taşımacılığın önlenmesi amacıyla yapılan denetimler kapsamında 1820 uyarı cezası ile birlikte toplam 1 milyon 21 bin 726 TL’lik idari işlem uygulandığını belirtti.

76 Toplam Gösterim
Bayram öncesi otobüs firmalarına denetim

10 Gün Boyunca Yapılan Denetimler

Bakan Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2024 yılının "Emekliler Yılı" ilan edilmesi ile birlikte, şehirlerarası otobüslerde emeklilere yönelik başlatılan yüzde 20 indirim kampanyasının uygulanıp uygulanmadığını denetlemek amacıyla Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü ekiplerinin sahada aktif rol aldığını ifade etti. Bayram öncesi 10 günlük denetimlerde toplam 1.534 otobüs kontrol edildi.

Bakan Uraloğlu’nun Açıklamaları

"Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlarımızın memleketlerine giderken mağduriyet yaşamaması, güvenli ve konforlu seyahat edebilmeleri amacıyla bütün önlemlerimizi aldık. Elektronik sistemlerden faydalanılarak yapılan denetimlere ilave olarak, yolcu terminallerinde, yol kenarı ve karayolları denetim istasyonlarında yolcu taşımaya mahsus araçlarla ilgili denetimlerimiz sürmektedir. 10 günlük süre zarfında 1820 uyarı cezası ile birlikte toplam 1 milyon 21 bin 726 TL’lik idari işlem uygulanmıştır. Denetimlerimiz Kurban Bayramı öncesinde ve sonrasında yoğun olarak devam edecektir," dedi.

Emeklilere Özel İndirim Kampanyası

Bakan Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2024 yılını "Emekliler Yılı" ilan etmesi kapsamında şehirlerarası otobüslerde emeklilere yönelik yüzde 20 indirim kampanyasının da yakından takip edildiğini vurguladı. Bu bağlamda, emeklilerin internet üzerinden bilet alırken indirimden yararlanmalarını sağlamak amacıyla elektronik bilet acenteleri ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında veri entegrasyon sürecinin hızla sürdürüldüğünü ve bu uygulamanın birkaç gün içerisinde hayata geçirileceğini belirtti.

İnternetten Bilet Alabilecekler

Elektronik bilet acentelerinin emeklilere yönelik yüzde 20 indirim uygulamalarını temin ederek, emekli vatandaşların internet üzerinden bilet alırken emekliliklerine yönelik doğrulamaların yapılacağı veri entegrasyon sürecinin de hızla devam ettiğini ifade eden Uraloğlu, "Bu süreci hafta içinde hayata geçireceğiz" dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bayram öncesi denetimlerin arttırılmasının, vatandaşların güvenli ve rahat bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak adına önem taşıdığını belirterek, denetimlerin Kurban Bayramı boyunca da sıkı bir şekilde devam edeceğini söyledi.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE