Çarşamba, 24 Temmuz 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Dünya

Biden ve Trump canlı yayında karı karşıya geldi

2024 başkanlık seçim kampanyasının ilk tartışmasında Joe Biden ve Donald Trump karşı karşıya geldi. Tartışma sonrasında siyasi figürler ve yorumcular, Başkan Biden'ın başkanlık adaylığını değiştirme fikrini gündeme getirdi.

757 Toplam Gösterim
Biden ve Trump canlı yayında karı karşıya geldi

Bazı Demokratlar, Biden'ın tartışma performansını "tam bir felaket", "bir çöküş" veya araba kazası" olarak nitelendirdi.
ABD Başkanı Joe Biden, 2024 başkanlık seçim kampanyasının ilk tartışmasında beklentileri karşılayamadı. Tartışma sırasında enerjisinin düşük olması ve zaman zaman kelimeleri tutuklaması, Biden'ın göreve uygun olmadığına dair endişeleri artırdı. Uluslararası medya kuruluşları, Biden'ın konuşmalarının dikkat çekici ve akıllıca yazıldığını ancak bunları aktarmakta başarısız olduğunu belirtti.

Cumhuriyetçi aday Donald Trump, tartışma boyunca sık sık ABD'nin başarısız olduğunu ve Biden'ın ülke tarihindeki en kötü başkan olduğunu iddia etti. Trump, "Joe ülkeyi yok etti. Siz ve ben burada konuşurken zaman kaybediyoruz. Bu tartışmaya açık değil. O en kötü başkan," şeklinde sert eleştirilerde bulundu.

Buna karşılık, Biden daha iyimser bir yaklaşım sergiledi ve ABD'nin dünya siyasetindeki yerinin iyi olduğunu savundu. "Dünyanın en çok imrenilen ülkesiyiz. Yapamayacağımız hiçbir şey yok," dedi.

CNN, canlı yayın sonrasında bir anket gerçekleştirdi. Ankete katılanların yüzde 67'si Trump'ın tartışmayı kazandığını belirtirken, yüzde 33'ü Biden'ın daha başarılı olduğunu söyledi. Bu sonuç, Biden'ın 2020'deki seçimler öncesindeki tartışmalarda elde ettiği anket zaferlerinin gerisinde kaldı. 2020'de CNN'in yaptığı anketlerde Biden, yüzde 60'a 28 ve yüzde 53'e 39 farkla zafer kazanmıştı.

Tartışma sırasında CNN'in sunucuları Trump'ın açıklamalarının doğruluğunu kontrol edemedi ancak ABD medyası ve sosyal medya kullanıcıları Trump'ın sık sık yalan söylediğini belirtti. Biden'ın sessiz kalması ve düşük enerjisi, performansının eleştirilmesine yol açtı. Bu tartışmanın ardından Biden'ın adaylığına ilişkin tartışmalar yeniden alevlendi ve Demokratlar arasında değişiklik talepleri yükselmeye başladı. Biden'ın gelecekteki tartışmalarda nasıl performans göstereceği, seçim kampanyasının seyrini belirleyecek önemli faktörlerden biri olacak.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE