Çarşamba, 20 Ocak 2021
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Bülent Turan: “İmamoğlu İstanbul'da kazanmadı, biz hediye ettik”

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun olması bekleniyor olup AKP'deki istifaların parti düzenlediği bir arada sıralanıyormayı artırdı. "AKP'nin yaptığı sırada benzer dönemler ve partiden ayrılanların amacının" Erdoğansız bir AKP "oldu" savunan Turan, “Erdoğansız Bülent Turan, Çanakkale'de bir hiçtir. Erdoğan'la gündoğumusek kıymetimiz var. Bizim vekillerimizin hepsi de aynı kanaatte ”ifadesini kullandı.

176 Toplam Gösterim
Bülent Turan: “İmamoğlu İstanbul'da kazanmadı, biz hediye ettik”

Bülent Turan, “İmamoğlu İstanbul'da kazandık biz hediye ettik tabiri caiz ise” dedi. “Bir daha İmamoğlu'nun İstanbul'u kazanmadığını yok. Yeni partide İstanbul tekrar AK Parti'nin olacağını "iddiasında bulundu.

"Arınç'ın çıkışlarını tasvip etmiyorum" Habertürk televizyonunda Kübra Par'ın açıklaması Açık ve Net programcı konuk olan Bülent Turan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: "Arınç'ın oğlu son çıkış çıkışları oldu tasvip etmiyorum. Ben üzüldüm. Keşke olmasaydı. Ahmet Türk meseleleri ile görüşüm değişmedi. Çanakkale'de muazzam işler yapılır.

Türkiye'nin tüm insanını kapsayan, idare etmek bizim görevimiz. Ama AK Parti 17 yıldır. Hala biz varız. İnsan güven ister. Çok kültürlü partiyiz. İnsanlar partimizin oluyorunun belli oldu gördü. Derdim ne Ahmet Türk ne de Bülent Arınç.

Partimin politikası. HDP'ye bu darı bir kredi verdi. HDP, seçmenden üretici gücü Kandil ile paylaşıyor. Ahmet Türk, Kandil'in eş başkan atamasına rıza gösteriyor insan. AKP'deki istifalar AK Parti kendi müşterlerini güncelleyen parti.

AK Parti, kuruluş felsefesinden asla vazgeçmedi. Biz bir üyemizin istifasını safra üzüntüyle karşılarız. Keşke Davutoğlu, keşke o vakfın başkanlığında olup hizmet etseydi. İstifa ederken başka mesele. Partiden ayrılan isimler son seçimde aday adaylığıydı. Tabi ki 17 yıl içinde hatalar oldu.

"Ortak akıldan bahseden Davutoğlu, dört danışmanlığına Türkiye'yi idare ediyordu" “Ahmet Davutoğlu şimdilerde ortak akıldan bahsediyor ama Başbakanken 4 danışmanıyla tüm Türkiye'yi idare ediyordu. Sayın Davutoğlu'nun dönemi arkadaşlarımız Türkiye'yi yönetmeye talipti. Ben 17 Aralık'ta da milletvekiliydim.

15 Temmuz gördük. FETÖ'cü olan 15-20 milletvekili biz daha da kenetlendik gitti. Benim hiçbir endişem yok. Halkımız bize 'Erdoğan'la olun' diye oy verdi. Ben Ocak ki Erdoğan’ın Bülent Turan Çanakkale'de bir hiçtir. Erdoğan'la gündoğumusek kıymetimiz var. Bizim vekillerimizin hepsi aynı kanaatte. Yeni kurulacak partilere hiçbir şans vermiyorum. Halkın talepleri değişiyor, AK Parti bunu okumalı. " “İmamoğlu İstanbul'da kazandık biz hediye ettik”

“İmamoğlu İstanbul'da kazandık biz hediye ettik tabiri caiz ise” dedi. “Bir daha İmamoğlu'nun İstanbul'u kazanmadığını yok. Yeni dönemde İstanbul tekrar AK Parti'nin olacağını. Turan ve Arınç arasında Ahmet Türk gerilimi Arınç, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten hemen sonra görevden uzaklaştırılarak yerine türk Ahmet Türk için, “Ben sadece Ahmet Türk'ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk'ün benim üzerimdeki hakkı şudur.

Bu odada terörle alakası yoktur. Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen diliyorum "dedi. Arınç'ın bu sözlerine tepki, ilginç bir biçimde AKP'den geldi. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çıkmış bir ağabeyimiz yok, Ahmet Türk'ün terörle ilgisi yokmuş yok. Hadi oradan yahu. Hiçbir adam ezbere gerekçelerle, uyduruk gerekçelerle görevden alınmaz "yorumunu yaptı.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE