Çarşamba, 24 Temmuz 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

CHP Lideri Özel: "Başkentin Göbeğinde Yerde Bir Cenaze Duruyor"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Sinan Ateş cinayeti hakkında soruşturma yürüten gazetecilerin hedef gösterilmesine karşı çıkarak eleştirilerde bulundu. Özel, "Siyasetçi dediğimiz eleştiriye açık olmalı. Hep bunu savunduk ve yerine getirdik.

444 Toplam Gösterim
CHP Lideri Özel: "Başkentin Göbeğinde Yerde Bir Cenaze Duruyor"

Ancak, Ankara’nın ortasında, başkentin göbeğinde yerde bir cenaze duruyor. Bu cenaze Ülkü Ocakları Başkanı'na ait. MHP’nin böylesi bir kayıpta yeri göğü inletmesi gerekirken sadece bir taziye tweeti bile atılmadı" dedi.

Malatya Ziyareti ve Depremzedelerin Sorunları

CHP Lideri Özgür Özel, Malatya’da Rönesans Konteyner Kent'te kalan depremzede vatandaşları ziyaret etti. Depremzedelerin mağduriyetlerinin iktidarın hatalı kararlarıyla arttığını belirten Özel, "Az hasarlı evleri yapın, içine geçin diyorlar. Adam borçla, bankadan krediyle yapıyor. Şimdi bu alanı rezerv ilan ettik, evini de yıkacağız diyorlar. Orta hasarlı evler için de aynı durum söz konusu. Bu belirsizliğin ortadan kalkması lazım. Biz bugün Malatya’ya seslerini duymaya, duyurmaya geldik. Veli Ağbaba gibi bir isim sayesinde Malatya’nın çığlığını Türkiye’ye duyuracağız" dedi.

"Siyasetçi Eleştiriye Açık Olmalı"

Gazetecilerin hedef alınmasına dair Özel, "Siyasetçinin eleştiriye açık olması lazım. Bir gerçek var: Ankara’nın ortasında, başkentin göbeğinde yerde bir cenaze duruyor. Bu cenaze Ülkü Ocakları Başkanı'na ait. MHP’nin bu kayıpta sessiz kalması kabul edilemez. Bu konuyu Cumhurbaşkanı ve Bahçeli ile görüşmek istedim. İki kızı babasız kalan bir kadının derdine çözüm bulunması lazım" ifadelerini kullandı.

"İçişlerine Karışmam"

Gerilimin düşmesi gerektiğini vurgulayan Özel, "MHP içindeki bazı unsurların temizlenmesi gerekiyor. Bu iş Devlet Bahçeli’ye düşer. Bahçeli geçmişte olumsuz ilişkilere son vermesiyle bilinir. MHP’nin içindeki bazı odaklar normalleşmeye karşı. Türkiye’de bu odaklar varlık bulamaz" dedi.

Yargı Bağımsızlığına Vurgu

Yargıda yaşanan bozulma hakkında da konuşan Özel, "Yargının siyasetten bağımsız olması gerekiyor. Bugün suç, işleyene göre sınıflanıyor. Devletin birliği ve dirliği için kuvvetler ayrılığı esastır. Yasama ve yürütme liderlerinin yargıdan elini çekmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE