Çarşamba, 24 Temmuz 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

'Değişimi ilk dile getiren İmamoğlu'ydu'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özel, "Değişimi ilk dile getiren Ekrem İmamoğlu’ydu. CHP’de değişim olmasaydı İzmir’i, İstanbul’u kaybederdik" dedi.

540 Toplam Gösterim
'Değişimi ilk dile getiren İmamoğlu'ydu'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Ekol TV'de yayınlanan "Hepsi Bu Hafta Oldu" programında ünlü televizyoncu Armağan Çağlayan'ın sorularını yanıtladı. Özel, partisindeki değişim sürecini değerlendirirken, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar:

"ADIM ATMAK GEREKİYORDU"

Özel, partideki değişim sürecine dair şunları söyledi: "İnanılmaz duygusal travma vardı. Adım atmak gerekiyordu. Bu duygumla hareket ettim. Değişimi en erken dile getiren Ekrem İmamoğlu'ydu. Partide değişim olması gerektiği konusunda konuştuk. İnsanlara 'Ders aldık, değiştik, gençleştik ve lütfen umudunuzu kesmeyin' dememiz gerekirdi. Dünyadaki popülist liderler insanların sandığa küsmesinden yararlanır. Burada da o yaşanıyordu. İnsanlar fatura kesecek yer arıyordu.

Biz sahadaki duyguyu doğru okuyan tek parti olduk. Biz genç, seçmene hesap sormayan, sorumluluğu üstlenen, fazla kadın adaylı tek parti olduk. Seçmen değişmeyen herkesi AK Parti, MHP ve İYİ Parti dahil olmak üzere cezalandırdı. Siyaset, sokağın sesini duyma sanatıdır. Sokaktan, evden duyguyu almıyorsan standart siyasetçilik oynuyorsundur. Biz koca bir ekip olarak değişimciydik. Herkes risk aldı. Olmayacak şeyi oldurdular."

"ŞİMŞEK İLE GÖRÜŞME FİKRİ ERDOĞAN'DAN ÇIKTI"

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşme fikrinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çıktığını belirten Özel, şu ifadeleri kullandı: "Biz 10 bin TL ile geçinen emekli, asgari ücretli, çay ve buğday üreticileri ve borçlarını ödeyemeyen dünya kadar insan var. Sayın Erdoğan'a anlattım. Vergilerin yüzde 68'i dolaylı vergi. Fabrikatör ile işçisi aynı vergiyi ödüyor. Yüzde 21 ise gelir vergisi, yani maaş alanlardan. Yalnızca geri kalan yüzde 11'i sanayicilerin, gemi sahiplerinin ödediği vergi. Tam tersi olması lazım. Vergi reformu için Erdoğan, Şimşek ile görüşmemizi istedi. Şimşek şu an rasyonel değil. Zenginlere rasyonel, fakirlere alabildiğine irrasyonel. Şimşek ile bayramdan sonra görüşeceğiz. Bizim IMF politikalarına destek verme durumumuz söz konusu olamaz. Kayıt dışı ekonomiyi ekonomiye katmak ve zenginden daha fazla vergi alınmasını istiyoruz."

"ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMEMİZİN ARŞİVİ KASADA DURUYOR"

Özel, Erdoğan ile yaptığı görüşmeye dair notların partide arşivlendiğini belirtti: "Namık Bey bu görüşme ile ilgili notları deşifre etti. Ben de partide arşivledim ve genel sekreterimiz Selin Hanım'a da verdik ve arşivledik. Notları hepimiz okuduk. Şu anda partinin resmi arşivinde ve genel başkanlık sekreterliğindeki kasada bulunuyor."

KILIÇDAROĞLU YORUMU

Özgür Özel, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında da değerlendirmelerde bulundu: "Kemal Bey, CHP'nin kurumsal kimliğine sahip çıkan önemli tweetler attı. Kendisi şu an önceki genel başkan konforuna sahip. Kendisinin de belirttiği gibi daha rahat düşünüp bir bakış açısı sunuyor. Bu bizim için zenginliktir, bulunmaz nimettir."

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE