Pazar, 23 Haziran 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Dervişoğlu: "Biz Asla Yevmiyeli Figüran Olmayacağız!"

İYİ Parti Genel Başkanı Musavat Dervişoğlu, devlet içinde örgütlerin, sokaklarda çetelerin, medyada trollerin, piyasada baronların başrol olduğu bu oyunda milletle birlikte mücadele edeceklerini ve oyunu bozacaklarını belirtti. Dervişoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

247 Toplam Gösterim
Dervişoğlu: "Biz Asla Yevmiyeli Figüran Olmayacağız!"

"Devletin içinde örgütlerin, sokaklarda çetelerin, medyada trollerin, piyasada baronların başrol olduğu bu oyunda; biz asla yevmiyeli figüran olmayacağız! Milletimizle birlikte bu oyunu da onların başlarına yıkacağız!"

ÇİFTÇİLERİMİZİ BİTİRMEYE YÖNELİK ADIMLAR ATILIYOR

Tarım Bakanlığı ve Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından gece yarısı açıklanan hububat alım fiyatlarının çiftçilerimizi bitirmeye yönelik bir adım olduğunu vurgulayan Dervişoğlu, "Dün gece âdeta operasyon çeker gibi Tarım Bakanlığı ve Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından sessizce hububat alım fiyatları açıklandı. Gördük ki çiftçimizi bitirmeye dönük bir adım daha atılmaktadır," dedi.

MİLLETİN AKLIYLA ALAY ETMEKTİR

Enflasyonun rekor üstüne rekor kırdığı, dar gelirli vatandaşların sadece makarnayla karnını doyurduğu bir ülkede açıklanan bu fiyatların milletin aklıyla alay etmek olduğunu belirten Dervişoğlu, "Enflasyonun rekor üstüne rekor kırdığı, dar gelirli vatandaşımızın sadece makarnayla karnını doyurduğu; etin, sütün cüzdan yaktığı bir memlekette; bu fiyatları açıklamak milletimizin aklıyla alay etmektir!" ifadelerini kullandı.

TARIM SEKTÖRÜNE İHANET

Dervişoğlu, tarım sektörüne ve çiftçilerin emeğine yapılan bu uygulamanın ihanet olduğunu belirtti. "Memleketimiz için stratejik öneme sahip tarım sektörüne, çiftçilerimizin toprağa düşürdüğü tere ihanettir!" dedi. Bu yanlıştan derhal dönülmesi ve Gazi Meclis'te yapılan önerilere kulak verilmesi gerektiğini vurguladı.

HODRİ MEYDAN! NORMALLEŞELİM!

Dervişoğlu, iktidara ve avenelerine seslenerek Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nden vazgeçilmesi, hukukun üstünlüğüne ve kuvvetler ayrılığına dönülmesi çağrısında bulundu. "Hodri meydan! Başımıza ördüğünüz belaların en karanlığı olan Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nden vazgeçin; hukukun üstünlüğüne, kuvvetler ayrılığına dönün; normalleşelim!" dedi. Yapamayacaklarsa milleti yeni anayasa oyunları, çözüm tuzakları, bitmeyen yargı reformları, tasarruf martavalları ve uzlaşmacı pozlarla oyalamamalarını istedi.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE