Çarşamba, 27 Mayıs 2020
.
19
İstanbul
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Devletin sigortası yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığının sıradan bir makam olmadığını söyleyerek, "Cumhurbaşkanı aralarında anlaşmazlık olan siyasi parti genel başkanlarını çağırır, 'Türkiye'nin bu kadar derdi varken neden böyle yapıyorsunuz?' der. Bu şans yok şu an. Niye yok? Devletin sigortası yok çünkü" dedi.

221 Toplam Gösterim
Devletin sigortası yok

'BABA KIZININ KATİLLERİNİ ARIYOR'

Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun'un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde ölen 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan ile geçen hafta görüştüğünü, babasının kızını öldürenlerin bulunmasını istediğini aktardı. Acılı babanın, kızının katillerinin bulmasının engellendiğini düşündüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Şaban Vatan, bir dedektif gibi olayları araştırarak adaleti arıyor. Karşısında bir güç var. Ankara'da bir güç, adaletin önünü tıkamaya çalışıyor.  Ama bu baba, kızının katillerini arıyor. Rabia Naz 11 yaşında. Eynesil İmam Hatip Okulu'nda okuyor ve hayat dolu bir kız. Öldürülmedin önce dondurma alıyor, annesinin çalıştığı eczaneye gidiyor. Sonra haber geliyor; Rabia Naz evin önünde sırt üstü yatıyor. Baba yetişiyor. Doblo marka siyah aracın çarptığı ilan ediliyor. Oradan alınıp metruk eve götürülüyor, sonra getirip evlerinin önündeki sokağa sırt üstü yatırılıyor. Baba derdini anlatamıyor bir türlü, araştırma yapılmasını istiyor. Savcı gizlilik kararı koyuyor. Hangi vicdanla böyle bir olayın üzerine gizlilik kararı koyarsın. Saçından ayağına kadar hızar tozu bulanmıştı. O metruk evde bunların tamamı var. Baba bunu söylüyor. Belediye o evin yıkımına karar veriyor. Delilleri yok etmek istiyorlar. 'Failler bulunmasın' diye telefon üstüne telefon. Polisler olayları kapatıyorlar. Savcı olayları kapatmak istiyor. Binadan atlıyor sözde çocuk. Niye atlasın?"

DHA

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE