Salı, 16 Nisan 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

İmamoğlu meydan okudu: 17 değil 27 bakanla gelin

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yoğun yağmur altında Şile'de bir miting düzenledi. Cumhurbaşkanı ve 17 bakanın Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Kurum'a verdiği destekle ilgili eleştirilerini sürdüren İmamoğlu, konuşmasında sert ifadeler kullandı.

259 Toplam Gösterim
İmamoğlu meydan okudu: 17 değil 27 bakanla gelin

İmamoğlu, "Bunlar isterse Ankara'dan 17 değil, 27 bakanla gelsin. Bir de yetmedi aday var. E bir de yetmedi üstüne, seçilmiş herkesin cumhurbaşkanı olması gereken cumhurbaşkanı var. E hoş geldi, sefa geldi. Ne yapalım?" şeklinde rakiplerine göndermelerde bulundu.

Şile Kent Meydanı'nda yoğun yağmura rağmen toplanan kalabalığa seslenen İmamoğlu, hükümete yönelik eleştirilerini sürdürdü. Konuşmasında, Şile Belediye Başkan Adayı Özgür Kabadayı ile birlikte çalışmaktan bahsederek, bölgeye yapılan hizmetleri ve planlanan projeleri anlattı.

İmamoğlu, "Şile'de biz Özgür Kabadayı'yla bu sene 5 yıllık dönemin başlangıcında Şile'nin bambaşka bir güzelliğe, bambaşka bir çağdaşlığa, bambaşka bir insancıllığa hazırlandık" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, İmamoğlu konuşmasında hükümet yetkililerinin tutumunu eleştirerek, "Ankara'daki sus derse hepsi susar. Ankara'daki konuş derse hepsi konuşur. Yürü derse yürür, 8 adım at derse 8 adım atar. 9’u atmaz. Ama bizim belediye başkanlarımız nasıl yapar biliyor musunuz? Millet ne derse onu yapar. Milletine tabidir" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Şile'de gerçekleştirdiği mitingde ayrıca İstanbul ittifakına vurgu yaparak, "Şile'de Şile ittifakı kazanacak. İstanbul'da memur kazanacak, işçi kazanacak. Emekçi kazanacak, öğrenci kazanacak. İstanbul'da işsiz kazanacak, emekli kazanacak" şeklinde konuştu.

İmamoğlu'nun konuşması, yağmura rağmen kalabalığın yoğun ilgisiyle karşılandı. Mitingde, İmamoğlu'nun ve CHP'nin Şile Belediye Başkan adayı Özgür Kabadayı'nın destekçileri yoğun bir katılım gösterdi.

 
 
 
Sözcü 
 

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE