Çarşamba, 24 Temmuz 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

"Emekli Halk Kart" Uygulaması Hataya Geçiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, CHP’li belediyelerde başlatılan "Emekli Halk Kart" uygulaması hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Taşcıer, bu yeni uygulama ile emeklilerin kasaptan alışveriş yapabileceğini, nakdi destekler alabileceğini ve doğal gaz ve su faturalarında indirimler olacağını belirtti.

499 Toplam Gösterim
"Emekli Halk Kart" Uygulaması Hataya Geçiyor

ANKA Haber Ajansı’na konuşan Taşcıer, "Emekli Halk Kart"ın alışverişlerde, doğal gaz ve su faturası ödemelerinde kullanılabileceğini belirterek şunları söyledi: "AK Parti'nin 22 yıllık yönetemediği ekonominin bedelini en ağır ödeyen kesimlerden bir tanesi hiç şüphesiz emeklilerimiz. 31 Mart yerel seçimi aslında emeklilerin Türkiye'de yeni adresinin CHP olduğunu ve CHP'den kendilerine dair yapılacak icraata umut içerdiklerini çok net bir şekilde gösterdi."

Taşcıer, CHP’li belediyelerin kısıtlı bütçelerine rağmen emeklilerin yaşam koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli destekler sağladığını vurguladı. Örnek olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 10 bin liranın altında maaş alan emeklilere sağladığı bin lira destek, aylık 400 lira et yardımı ve doğal gaz yardımı gibi uygulamaları gösterdi.

Yeni "Emekli Halk Kart" uygulaması ile birlikte, emeklilerin kendi oturdukları semtlerdeki esnaftan alışveriş yapmalarını kolaylaştıracak önlemler alınacak. Ayrıca, bu kart ile kasaptan alışveriş yapabilecekler, nakdi destekler alacaklar ve doğal gaz ile su faturalarında indirimler kazanacaklar.

Taşcıer, “CHP'nin iktidara geldiğinde emeklilere nasıl bir koşullar sağlayacağını gösterebilmek adına bir 'Emekli Kartı' uygulaması başlatıyoruz. Bu, bizim seçimlerden önce iktidara da yaptığımız bir çağrıdır. Dedik ki; gelin bütünleşik bir 'Emekli Kartı' uygulaması yapalım ve Türkiye'nin 81 ilinde emeklilerimizin yaşadığı sorunlara bir nebze olsun derman olalım. Ancak iktidar buna yanaşmadı. Bizim tercihimiz emekçinin, emeklinin yanındayız. Belediyelerimiz kısıtlı bütçelerine rağmen 'biz emeklimizin yanındayız' diyecek” dedi.

Taşcıer, "Emekli Kart"ın her şehirde geçerli olacağını ve CHP'li belediyelerin bulunduğu yerlerde emeklilerin aynı hizmeti alabilmesi için ortaklaştırma yönünde çalışmalar yapacaklarını belirtti. “İstanbul'da emekli olan biri Ankara'da çocuğunu ziyarete geldiğinde burada da o 'Emekli Kartı'nı kullanabileceği bir sistemi hayata geçirmeyi planlıyoruz” diye ekledi.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE