Hangi meslek grubunun iş arkadaşlarıyla evlenmesi sizce daha doğrudur?
0
100
0
0
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Hangi meslek grubunun iş arkadaşlarıyla evlenmesi sizce daha doğrudur?
Toplam 1 Oy Kullanıldı
Pazar, 05 Nisan 2020
.
İstanbul
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısında Türkiye'de tespit edilen ilk corona virüsü vakasına değindi ve son durumu açıkladı. Erdoğan 5 Mart'ta Rusya ile imzalanan İdlib'de geçici ateşkesi içeren mutabakat sonrası ilk grup toplantısında Esad rejiminin ufak tefek ihlalleri olduğunu belirterek "sözlerinde durmazlarsa daha ağır bir şekilde üzerlerinde gitmekte kararlıyız" ifadelerini kullandı.

1149 Toplam Gösterim
Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Erdoğan AKP grup toplantısındaki konuşmasında Türkiye’de tespit edilen ilk corona virüsü vakasına değindi ve Avrupa’dan geldiğini açıkladı. Erdoğan tek bir vakanın olduğunu belirterek “Sağlık durumu iyi. Tedavisi sürüyor. Ailesi de gözetim altında” dedi.

VAKAYA İLK YORUM

Erdoğan şunları söyledi:

* Koronavirüsten gözetim altındaki vatandaşımızın sağlık durumu iyi. Tedavisi sürüyor. Ailesi de gözetim altında. Her türlü önlemi vakitlice aldık. Hangi önlemi alırsak alalım bu virüsten tamamen kurtulmak kolay değil.

* Şu anda tek bir örnekten ibaret. Vaka Avrupa kaynaklıdır. Tüm bakanlıklarımız kurumlarımız ile işbirliği halinde uygulamalarını sıkı bir şekilde sürdürecektir. Virüsten korunmanın yolu temizliktir. Temizliği imandan sayan milletimiz için bu işin en kolay tarafıdır.

* Tokalaşmayı, kucaklaşmayı kesip bu çerçevede üstümüze düşenleri yerine getirme gayretindeyiz. Türkiye bu sıkıntıyı kayıpsız atlatacaktır. Temennimiz budur.

* Hiçbir virüs tedbirden daha güçlü değildir. Yaşlı vatandaşlarımız ve bünyesi zayıf vatandaşlarımızın kalabalıktan bir süre uzakta kalması gerekiyor

GEÇİCİ ATEŞKES

Rusya ile imzalanan İdlib mutabakatında rejimin ufak tefek ihlallerin olduğunu belirten Erdoğan şunları ifade etti:

 

* Harekata katılan tüm askerlerimizin alınlarından öpüyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilik şehadet bunlar bizim için çok çok yüksek mertebelerdir. Ülkemizin kısır döngünün içine düşürülmesine izin vermeyeceğiz. Ülkemizden mezhepçi rejim güçlerini ve teröristlerden uzak tutmakta kararlıyız.

* İdlib’de gerçekleştirdiğimiz harekat diğerlerinden farklı olarak sadece teröristlere değil çok daha etkin bir güce karşıydı. Çok daha büyük mücadelelere hazır olduğumuzu gördük. Suriye rejimi kahraman askerlerimizin operasyonlarında ağır kayıplar vererek bu işin o kadar kolay olmadığını görmüştür.

* İdlib’deki ateşkes ile oradaki halk ilk defa rahat nefes almıştır. Şimdiden ateşkese karşı ufak tefek ihlaller yaptıkları görülüyor. Rejimi ve onu destekleyen milislerin yaptıkları yığınakları yakından takip ediyoruz. Biz verdiğimiz söze bağlı kalırız. Ama sözlerinde durmazlarsa daha ağır bir şekilde üzerlerine gitmekte kararlıyız.

“ÇÖZÜM YOLU…”

Konuşmasına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenerek devam eden Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

* Bay Kemal İdlib’de kaç gözlem noktamız var bilmez. Bay Kemal bunları bil. İstersen seni oraya gönderebilirim. Takip etmiyor. Bunun akıl hocaları maalesef çok çok farklı.

* Kendi vatandaşlarını katleden Suriye askerini savunuyor. Bizim gözlem noktalarını Suriye askeri koruyormuş. Suriye askeri kendini koruyamıyor ya. Eline dizine dursun .Kahraman Türk askeri hiçbir zaman Esed’in korumasına mahkum değildir bunu bil Bay Kemal.

 

* Sen kendin korunmaya mahkum olabilirsin, bu milletin evlatları değil. Türkiye, geçici ateşkesi ve buna bağlı anlaşmaları gücü yetmediği için değil, sürdürülebilir ve makul bir çözüm yolu bulunabilmesi için yapmıştır.

1500-2000 BARAKA

* Bizim sınırlarımızdan güneye doğru o bölgede briket barakalar yapmaya başladık. Şu an 1500-2000 kadar yapılmış vaziyette. Oradaki mültecileri daha konforlu barınaklara yerleştirelim. Onları şu soğuk kış mevsiminde soğuklardan kurtaralım. 10 bin-20 bin civarında yapacağız. AFAD’ımız, Kızılay’ımız yapmayı sürdürüyor.

* Ülkenin 3’te 1’i bölücü terör örgütünün kontrolü altındayken çözüme varılması mümkün değildir. Hakikatlerin üzerini kapatmakla çözülmez. Öncelikle ülkeyi böülcü terör örgütünden kurtarmaları gerekmektedir. Suriye’nin doğru adımlarla çok kısa sürede çözüme ulaşacağına inanıyorum. Israrla ülkemiz kontrolü altında rahat yaşayan halkın bulunduğu yerlere tacizlere de fırsat vermeyiz.

 

Sözcü -TRTHaber

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE