Perşembe, 30 Mayıs 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Erdoğan'dan Demokrasi ve İstişareye Vurgu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, siyaset rotalarının millet tarafından belirlendiğini vurgulayarak, istişarelerin milletle yapıldığını ifade etti. Yaptığı konuşmada Erdoğan, parti içindeki istişarelerin önemine ve milletle birlikte yürütülen siyasetin temel prensiplerine değindi.

263 Toplam Gösterim
Erdoğan'dan Demokrasi ve İstişareye Vurgu

Erdoğan, son dönemdeki seçim süreçlerini, demokrasi standardının artışını, Türkiye'nin demokratik sürecinin sağlamlığını ve halkın iradesinin önemini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin demokrasi tarihindeki gelişmeleri ve demokratikleşme sürecini de değerlendirdi. Kamuoyunda oluşan çeşitli algı operasyonlarına rağmen, Türkiye'nin demokratikleşme sürecinin sürdüğünü ve milletin iradesinin üstünde bir irade tanımadıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, demokratik sürecin sürdürülmesi için demokrasiye yönelik tehditlerin bertaraf edildiğini ifade etti. Erdoğan, 31 Mart yerel yönetimler seçimlerinde Türkiye'nin demokratik standartlarının bir kez daha ortaya konduğunu ve demokrasinin kazananın her zaman millet olduğunu belirtti. Ayrıca, demokrasi standardının artmasının Türkiye'nin uluslararası arenadaki konumunu güçlendirdiğine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin demokratik sürecindeki kazanımlarına ve demokrasi mücadelesine vurgu yaparak, bu sürecin devam edeceğini ve Türkiye'nin daha ileri demokratik standartlara ulaşacağını ifade etti. Son olarak, Erdoğan, AK Parti'nin Türkiye'nin demokrasi mücadelesindeki rolüne vurgu yaparak, parti içindeki istişare süreçlerinin önemine değindi. Ayrıca, parti içindeki birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, gelecek süreçte daha güçlü bir AK Parti'nin Türkiye'ye daha fazla hizmet edeceğini belirtti.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE