Salı, 27 Şubat 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Erdoğan'ın İYİ Parti'ye çağrısına CHP'den yorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İYİ Parti'ye yönelik 'masayı terk et çağrısına' çağrısına ilişkin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in cevabını hatırlattı. Salıcı, "Beyefendi, iktidarı bırakmış, muhalefeti dizayn etme çabası içinde. Tayyip Bey, unutma, burası majestelerinin muhalefeti değil" dedi.

114 Toplam Gösterim
Erdoğan'ın İYİ Parti'ye çağrısına CHP'den yorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İzmir'de düzenlenen Meclis Üyeleri Kampı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İYİ Parti'ye yönelik 'masayı terk et' çağrısına tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, "Milletimizin geleceğinin heba edildiği, ortaya sürüldüğü bir kumar masasında hiç olmadık, bundan sonra da hiç olmayız" sözlerini anımsattan Salıcı, "Burası majestelerinin muhalefeti değil" diye konuştu.

Salıcı, "Burada, Türkiye'nin geleceğini organize edecek, hukuk devletini yeniden kuracak bir muhalefet var. O muhalefet, geleceğin iktidarı olarak gelecek" ifadelerini kullandı.

 

CHP'li Salıcı'nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"BEYEFENDİ MUHALEFETİ DİZAYN ETME ÇABASI İÇİNDE"

"Önümüzdeki dönemde, hani Tunç Başkan da söyledi ya 'İktidarda olduğumuz bir yerel yönetimi, bir belediye başkanlığını hayal ettim' diye, Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanı olmadığı, Recep Tayyip Erdoğan'ın sokakta normal bir vatandaş gibi muamele gördüğü bir Türkiye'ye ihtiyaç var. Onların oturduğu sarayda yaşamayan, ama devleti yönetmeyi bilen, o devleti nasıl yöneteceğini iyi organize etmiş, seçim sürecini, Altılı Masa'yı iyi götürmüş, halkan yana bir iktidara; bu pisliklere, mafya babalarına posta koyabilecek, Beşli Çete’ye ‘dur’ diyebilecek bir iktidara ihtiyacımız var. Bu iktidar, Cumhuriyet Halk Partisi. O iktidarın yolu da bugün yaptığımız hazırlıklardan geçiyor. Türkiye'yi sosyal demokrat bir iktidarla buluşturmaya hazırız. Seçim tarihinin belirlenmesi gerekiyor. Orada da top iktidara düşüyor. İster bugün ister baskın... O seçimden çıkacak sonuç, İstanbul'un ikinci seçimlerinden çıkacak sonuç kadar farklı olacak. Millet iradesinden korkuyorlar. Başkanlarımızın hizmetlerinden korkuyorlar.

Adımlarımızı sıklaştıracağız, Altılı Masa'daki iradeyi çelik bir irade olarak ortaya koyacağız ve yolumuza devam edeceğiz. Beyefendi diyor ki 'İYİ parti konumunu değerlendirsin’. Meral Akşener, İYİ Parti'nin saygıdeğer genel başkanı, kendi konumlarıyla ilgili veciz şeyler söyledi. Herhalde anlamıştır Tayyip Bey. Meral Hanım’ın verdiği cevabın ne demek olduğunu herhalde anlamıştır. Beyefendi, iktidarı bırakmış, muhalefeti dizayn etme çabası içinde. Tayyip Bey, unutma, burası majestelerinin muhalefeti değil. Burada, Türkiye'nin geleceğini organize edecek, hukuk devletini yeniden kuracak bir muhalefet var. O muhalefet, geleceğin iktidarı olarak gelecek.

SÜLEYMAN SOYLU'YA TAKSİM SALDIRISI TEPKİSİ

Bir hafta önce İstanbul'da terör saldırısı ile karşılaştık. İstiklal Caddesi'nde 6 canımızı kaybettik. Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımız var. Acil şifalar diliyoruz. Bizi bu terör saldırıları ile terbiye edemeyeceklerini aslında biliyorlar. Kargaşa yaratma çabaları içindeler, onda da başarılı olamayacaklar. İşin bu tarafı bizim izin çok açık. İlk defa teröre maruz kalmıyoruz. Bunun bilincindeyiz. Prim verecek halimiz yok, bu çok net. Türkiye'de bu eylem yapıldığında bizim İçişleri Bakanı’mız ne yapıyordu, neyle meşguldü? Bunu da sormadan edemiyoruz. İçişleri Bakanı’mız var; o, sokaktan geçen suçluyu bulup fotoğraf çektirme uzmanı. Suçlu değilseniz fotoğraf çektiremiyorsunuz. Suçluları, dedektörle arar gibi buluyor. Uyuşturucu taciri ise mafya babası ise tercih sebebi. Derin suça bulaşmış insanlarla fotoğraf çektirmek için özel çaba gösteriyor. Onun bir fotoğraf albümü var. Birçok insan ‘Süleyman Soylu’ diyor ama biz ona ‘Fotoroman Süleyman’ diyoruz. Kendi görevini yapmak dışında her işle meşgul. O bombayı patlatan teröristin Afrin'den geldiğini söyledi. Sonra detaylar ortaya çıktı ki yeni gelmemiş. Bir süredir Esenler'de atölyede çalışmış, aylardır İstanbul'da. O terörist aylardır İstanbul'da gezerken sen ne yapıyordun Süleyman Soylu? Sen neyle meşguldün?

"KILIÇDAROĞLU'NA LAF YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR"

Sınır güvenliğinde 'problem var' dedik. Özellikle Suriye sınırından gelip geçenler belli değil. Afganistan'dan kalkıp binlerce kilometreyi otobüsle geçip, ondan sonra İran sınırından içeriye girip, illerimizde otobüslerden inip atletik şekilde geçen insanların videolarını vatandaşlar yayınlıyor. Bütün bunlar olurken Süleyman Soylu ne yapıyordu? Diyor ki 'Kimsenin etrafında Nusaybin, Kızıltepe, Kamışlı'da olduğu gibi birçok terör örgütünün fink attığı yer yok’. Bu bahsetmiş olduğu ilçeler, bizim ilçelerimiz. Bu Azez'de, Afrin'de değil. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının gezdiği yerler. Burada istihbarat örgütleri ile terör örgütleri mensupları fink atarken sen ne yapıyorsun Süleyman Soylu? Turizm Bakanı olsan sormayacağız. Sen ne yapıyorsun? Türkiye'nin güvenliğine katkıda bulunmak için ne yapıyorsun? Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na laf yetiştirmeye çalışıyor. Belediye başkanlarımıza, Tunç Bey’e de Ekrem Bey’e de diğer belediye başkanlarımıza laf yetiştirmekle, kumpas kurmakla meşgul. İçişleri Bakanlığı'nın gerektirdiği görevlerinin dışındaki her şeyi yapıyor."

(ANKA)

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE