Cumartesi, 03 Aralık 2022
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı mesajı: Özgürlük, sevgi, adalet, kucaklama…

Türkiye Yüzyılı Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, "birlik, kucaklama, özgürlük, sevgi" kelimelerini kullanarak "Gelin, 29 Ekim 2023'e kadar Türkiye Yüzyılını konuşalım, tartışalım, tekliflerimizi ortaya koyalım. Demokrasimizi, katılımcı demokratik bir Cumhuriyet kimliğiyle taçlandıralım" çağrısı yaptı.

59 Toplam Gösterim
Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı mesajı: Özgürlük, sevgi, adalet, kucaklama…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 ay sonra yapılacak seçimin startını “Türkiye Yüzyılı Başlıyor” etkinliği ile yaptı. Erdoğan konuşmasında ‘Yeni bir dönem' vurgusu yaptı ve kucaklayıcı bir dil kullandı. “Gelin, yüzümüzü hem doğuya, hem batıya, ama asıl doğruya doğru dönelim'' dedi. Erdoğan ‘'İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bizlere üzerinde özgürce nefes aldığımız bu vatanı armağan eden tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla, minnetle yad ediyorum'' açıklaması da yaptı.Ankara Arena Kapalı Spor salonundaki etkinlikte konuşan Erdoğan, “Cumhuriyetimizin 100. yılını, aynı zamanda Türkiye’de siyaseti üslubuyla, tarzıyla, işleyişiyle, sonuçlarıyla değiştirecek yeni bir dönemin de miladı haline getirmek istiyoruz” dedi ve şu mesajları verdi:

“MENDERES-ÖZAL-ECEVİT-DEMİREL-ERBAKAN: Cumhuriyetimiz, maalesef, bu bir asırlık geçmişinin önemli bir kısmında, kendi içinde barışık yaşayamadı. Menderes'in, ‘yeter söz milletin' diyerek başlattığı demokrasi ve kalkınma hamlesi, idam sehpasında kesintiye uğradı. Özal'ın ‘devlet millet içindir' diyerek ülkeyi tekrar demokrasi ve kalkınma rotasına sokma girişimi, koalisyon dönemlerinin kaosu içinde kaybolup gitti. Demirel'in, Ecevit'in, Erbakan'ın, Türkeş'in ülke ve milletin hayrı için başlattıkları girişimler, hep darbe ve vesayet duvarına çarptı.

AYASOFYA MEYDAN OKUMADIR: Sadece nesillerin hayali olan Ayasofya'yı Fatih’in emanetine uygun şekilde yeniden Cami olarak hizmete açmış olmamız bile, küresel vesayete karşı gerçekleştirilmiş bir büyük meydan okumadır. Ömrümüzün 40 yılını siyasetçi, Belediye Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak hizmetine adadığımız insanımızın hakkını ne yapsak, ne etsek ödeyemeyiz. Türkiye Yüzyılı vizyonumuz, bu borcun ifası yolunda aşkla girişilmiş yeni bir gayrettir.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ: Başı açık veya başı örtülü tüm kızlarımızın, hanım kardeşlerimizin eğitim ve çalışma haklarını güvence altına alacak, ayrıca aile kurumumuzu sapkın akımların tehdidinden koruyacak bir Anayasa değişikliği teklifi hazırladık. Önümüzdeki hafta teklifimizi Meclise sunarak,tabii bir hak olan bu konunun ülkemizin gündeminden, çıkmasını sağlayacağız.

KRİTİK EŞİK: Öyle kritik bir eşikteyiz ki, bundan sonra atacağımız adımlarla, ya bu ligin ön sıralarındaki yerimizi alacağız, ya da tekrar geriye düşme riskiyle karşı karşıya kalacağız. Türkiye yüzyılı; huzurun, başarının, güven ve istikrarın, üretimin, verimliliğin, gücün, dijitalin, iletişimin, bilimin, kalkınmanın, barışın,değerlerin, haklının, şefkatin,, istiklalin ve istikbalin, gençlerin yüzyılıdır. Bu resim, Türkiye Yüzyılının siluetidir.
YENİ BİR DÖNEM: 29 Ekim 2023'e kadar Türkiye Yüzyılını konuşalım, tartışalım. Gelin, Türkiye Yüzyılı vizyonunu birlikte inşa edelim. Türkiye Yüzyılında demokrasimizi, katılımcı demokratik bir Cumhuriyet kimliğiyle taçlandıralım. Ülkemizi, bir asırdır enerjimizi yiyip tüketen her türlü taassuptan arındırıp, siyaset eksenini emek ve eser üzerine kuralım.”

Sözcü

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE