Pazar, 26 Mayıs 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Esenler Otogarı'nın İSPARK'a devri durduruldu!

Yenilenmesi planlanan Esenler Otogarı'nın İSPARK'a devri durduruldu

623 Toplam Gösterim
Esenler Otogarı'nın İSPARK'a devri durduruldu!

Harabe halinde olan ve yeniden düzenlenip İstanbul'a kazandırılması için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sorumluluk alarak harekete geçtiği Esenler Otogarı'nın İBB bünyesindeki İSPARK'a devri, mahkeme kararıyla durduruldu.

İSPARK'A DEVREDİLMİŞTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında alınan kararla Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın otopark işletmesi 5 yıl süreyle İSPARK'a devredildi. 1 saati ücretsiz olacak otoparkı 5 yıl süreyle İSPARK'ın işletmesi kararlaştırılmıştı.

MAHKEME KARARI PAYLAŞILDI

Esenler Otogarı'nın İSPARK'a devrini durduran İstanbul Üçüncü İdare Mahkemesi, kararla ilgili şu açıklamayı yaptı: Dava konusu işlemin uygulanması halinde, davacı açısından telafisi güç zarar doğurabilecek nitelikte bulunması ve ayrıca dava klonusun işlemin uygulanmakta etkisi tükenecek nitelikte bir işlem olması nedeniyle, davalı idarenin savunması ve ara kararı cevap alınıp ya da savunması ve arar kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına, savunma ve arar kararına cevap verilebilmesi için davalı idareye 7 gün süre tanınmasına, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 20. ve 27. maddeleri uyarınca 23/17/2019 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.

İBB'DEN AÇIKLAMA GELDİ Kararın ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada kararın rutin bir işlem olduğu belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada "İstanbul 3.İdare Mahkemesi, Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüscüleri Derneği ve Avrasya Terminal İşletmeleri’nin başvurusu üzerine, dün almış olduğu kararla, İstanbul Büyük Otogarı(Esenler) otopark alanlarının, tahliye edilerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK’a devrini durdurmuştur. Kararda, idarenin savunması ve ara kararı cevabı yedi gün içinde istenmiştir.İBB hukukçuları, kararın rutin bir işlem olduğunu belirterek kararla ilgili tüm hukuki haklarını kullanacaklarını ifade ettiler. Hukukçular, mahkemeye gerekli bilgilendirmelerin yapılması ardından sürecin aynen işleyeceğinden emin olduklarını da vurguladılar." ifadelerine yer verildi.


Yurt Gazetesi

Yurt Gazetesi

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE