Cumartesi, 20 Temmuz 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Galatasaray, Fatih Portakal ve Cem Küçük'ü RTÜK'e Şikâyet Etti

Galatasaray Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından tamamı yayınlanan VAR kararları toplantısının sadece belirli bir kısmını yayınlayarak "kasıtlı şekilde algı oluşturdukları" gerekçesiyle Sözcü TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal ve TGRT Haber Sunucusu Cem Küçük'ü RTÜK'e şikayet etti.

66 Toplam Gösterim
Galatasaray, Fatih Portakal ve Cem Küçük'ü RTÜK'e Şikâyet Etti

Çem Küçük'e yapılan şikayetle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan kulüp, şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kapalı devre hakem toplantısının tamamının şeffaf bir şekilde yayınlanmasına rağmen; bazı programlar, maksadı Galatasaray'a zarar vermek olan belirli kısımları haber yapma konusunda ısrar etmektedir!

TGRT Haber kanalında Cem Küçük'ün moderatörlüğünü yaptığı 'Günaydın Türkiye' programı, haber içeriğinde TFF tarafından yayınlanan görüntülerden sadece montajlanıp maksatlı olarak servis edilen kısmına yer vermiş ve yorumlamakta bir sakınca görmemiştir!

Objektif habercilik ilkesini hiçe sayan ve Galatasaray'a karşı yürütülen algı operasyonuna destek olan TGRT Haber ve Cem Küçük hakkında; dezenformasyonla mücadeleye ilişkin yasal mevzuat kapsamında, RTÜK ve ilgili kurumlar nezdinde gerekli işlemler başlatılmıştır."

Fatih Portakal için yapılan şikayetle ilgili ise şu bilgiler verildi:

"Türkiye Futbol Federasyonu'nun söz konusu hakem toplantı videosunu şeffaf şekilde yayınlamasıyla, başka eller tarafından servis edilen şeklinin sadece Galatasaray'a zarar vermek maksadıyla tertiplendiği kamuoyunun malumu olmuştur.

Basın etiği ve dürüst habercilik ilkesini yok sayan ve Galatasaray'a karşı kasıtlı şekilde düzenlenen algı operasyonuna çanak tutmaya devam eden Sözcü TV ve Fatih Portakal hakkında; RTÜK ve ilgili kurumlar nezdinde gerekli işlemler başlatılmıştır."

Fatih Portakal ise bu iddialara canlı yayında yanıt verdi:

"Şikâyetçi olacaklarmış benim hakkımda ve kanal hakkında. Ne yaptığımızı ben de bilmiyorum. Gücümüz etkimizde. Bu kadar da net. Kimse gazeteciliğimize laf edemez. Alnımız ak, biz işimizi yapıyoruz o kadar. Rahatsız olanlar varsa da rahatsız olmaya devam edebilirler."

birgün

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE