Sizce Kanal İstanbul Yapılmalı mı ?
85.71
0
14.28
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Sizce Kanal İstanbul Yapılmalı mı ?
Toplam 7 Oy Kullanıldı
Pazar, 19 Ocak 2020
.
10
İstanbul
.
chevron_left chevron_right
Dünya

Hitler Almanya'dan Türkiye'ye çalışmaya geldi, ıssız adam gibi takıldı'

Ekonomist Murat Muratoğlu, Hitler ile ilgili önemli bir tarihi bilgiyi anlattığı Türkiye ekonomisi üzerine yayınladığı videosunda, Hitler'in 1906 yılında İstanbul'daki Haydarpaşa Garı inşaatına çalışmak için geldiğini belirtti.

99 Toplam Gösterim
Hitler Almanya'dan Türkiye'ye çalışmaya geldi, ıssız adam gibi takıldı'

Hitler'in ıssız adam gibi takıldığını, kimseye 'tebelleş' olmadığını ifade eden Muratoğlu, Hitler'in kısa bir süre sonra işi bırakarak Almanya'ya döndüğünü anlattı. Muratoğlu, Hitler'in o günlerde Türkiye'de kalma kararı vermesi durumunda dünya tarihinin daha farklı olacağını ve milyonlarca insanın da ölmeyeceğini kaydetti ve, "Dünyanın kaderini yazmıştır hep Türkiye" yorumunu yaptı.

Ardından konuyu Türkiye ekonomisine getiren Muratoğlu, Türkiye'de döviz kurlarından faize, açıklanan enflasyon ve işsizliğe kadar tüm ekonomilerin baskı altında olduğunu ifade etti.

Muratoğlu'nun açıklamalarının başlıkları şöyle:

"Uçursun bizi ekonomideki yalan rüzgarları. İstatistik Kurumu bağımsız mı? Değil, bakana bağlı. Merkez Bankası bağımsız mı? Değil.

Başkanını daha yeni kovdular. Bağımsız kurumların başkanları kovulabilir mi? Yine emir alan MB faiz düşürecek. Faiz kararı dolayısıyla doları etkileyecek. İki önemli veri açıklandı. Enflasyon ve büyüme rakamları. Beklenenden iyi geldi ikisi de. Daha kötü bekleyenler İstatistik Kurumu'nu tanımamış anlaşılan. İcraatı yapanla icraatı ölçen aynı bakanlığa bağlı. Ben maça çıkıyorum, aynı zamanda maçın hakemiyim.

Mesela büyüme. Nasıl? 2016 yılından bu yana ölçüm sistemini değiştirdiler. O günden bugüne Türkiye'yi durduramıyorlar, sürekli büyüyor. Tarım sektörü enteresan. Son verilere göre yüzde 3.4 büyümüş. Büyüme nereden geliyor, yok, büyümüş işte fazla karıştırmayın. Esas ilginci, İstatistik Kurumu eski verileri revize etti. Nasıl olsa herkes son veriye odaklanacaktı.

Milli gelire çaktırmadan geçmişten gelen bir 5.5 milyar dolar ekledi. Yine de milli gelirin 8 bin 800 dolara düşmesini engelleyemedi."

Ahval

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE