Perşembe, 30 Mayıs 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

İmamoğlu Economist’e yazdı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından The Economist dergisi için bir yazı kaleme aldı. İmamoğlu, Türkiye'nin demokrasi, özgürlük ve sosyal uyumun sembolü olarak kalacağını ifade etti. Halkı önceliklendiren yeni bir siyasi ahlakın, otoriter popülizme karşı galip geleceğine inandığını belirtti.

325 Toplam Gösterim
İmamoğlu Economist’e yazdı

The Economist, CHP'nin yerel seçimlerde elde ettiği başarının demokratik gücün halkın elinde olduğunu vurgulayarak değerlendirdi.

İstanbul Belediye Başkanı, seçim sonuçlarının Türkiye'nin siyasi dengesini değiştirdiğini ve ülkenin yeniden demokrasiye doğru rotasını belirlediğini ifade etti. Adaletsiz rekabet koşullarına rağmen muhalefetin kazandığı bir seçim olduğunu belirten İmamoğlu, Türkiye'nin artık seçeneksiz olmadığını ve demokratik sürece dönüş yaptığını vurguladı.

İmamoğlu, seçmenlerin mesajının net olduğunu ve hukukun üstünlüğü ve demokrasiyle yönetilen bir Türkiye istediklerini ifade etti. Seçim sonucunun aynı zamanda ekonomik krize karşı bir protesto olduğunu da belirten İmamoğlu, halkın değişim isteğine yanıt verilmesi gerektiğini vurguladı.

Son 22 yılda iktidarda olan hükümetin gençler, kadınlar, mavi yakalı çalışanlar ve emekliler gibi önemli seçmen gruplarının desteğini kaybettiğini ifade eden İmamoğlu, seçmenlerin Türkiye'nin demokratik geleceğini belirlediğini söyledi.

İmamoğlu, seçmenlerin siyasi elitlerden daha güçlü ittifaklar oluşturabileceğini gösterdiğini ve Türkiye'nin demokratları olarak bu taban ittifakını genişletmeye kararlı olduklarını ifade etti.

Yazının sonunda İmamoğlu, seçilmiş belediye başkanları olarak güvenilir ve hesap verebilir yerel yönetim için ortak bir kurallar setinin sürekli olarak uygulanmasını sağlayacaklarını belirtti. Bu yaklaşımın, CHP'nin kontrolündeki yerlerde güvenilir iç izleme ve halk hizmetlerinin değerlendirilmesini gerektireceğini söyledi.

Birgün

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE