Çarşamba, 19 Haziran 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

İmamoğlu memleketinden yanıt verdi: Ben Trabzon uşağıyım

İktidarın 'Pontus' ithamlarına Trabzon'dan yanıt veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu 'Ben Trabzon’un bir uşağıyım ve seçilmiş belediye başkanıyım' dedi.

537 Toplam Gösterim
İmamoğlu memleketinden yanıt verdi: Ben Trabzon uşağıyım

23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimlerinde CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Trabzon’da halka sesleniyor. “Ben bu şehrin gençlerinin Ekrem abisiyim” diyen İmamoğlu, halka “Size İstanbul’un selamını getirdim” dedi.

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle: “İstanbul’da bir süreç yaşadım evet. Seçimi kazanmış bir belediye başkanıyım. Ama demokrasiye sıkıntı verdiler. Bir avuç insan Türkiye’nin demokrasi sürecine sıkıntı verdi. Hep beraber bu süreci tamir edeceğiz.

Çünkü bizim insanımız cumhuriyete, demokrasiye, özgürlüğe alışmış insanlardır. Çünkü bizim insanlarımız her zaman “Tam Bağımsız Türkiye” diyen insanlardır.” Bir avuç insanın yaptığı bu yanlıştan milletimizi kurtarmak istiyoruz. Çünkü ilerleyen yıllardaki her seçimin tartışmalı bir hale geleceği bir sürecin arefesindeyiz.

Ben yeniden seçileğime inanan bir kardeşiniz olarak demokrasi mücadelesi vereceğim. Buradaki herkesin desteğine ihtiyacım var. Bana dua edin ve mutlaka İstanbul’daki yakınlarınızla konuşun. Ben bu sürece hızla devam edeceğim. İptal nedenini ramazan ayının başında açıklayan insanlar, ramazanın sonunda iptal nedeninin anlamsız olduğunu açıkladılar. Bu milletin ekmekten, havadan, sudan daha çok ihtiyacı hak, hukuk, adalet… -Biz insanları kucaklayan anlayışı temsil ediyoruz ve bu anlayış kazanacak göreceksiniz."

'PONTUS' İDDİALARINA TRABZON'DAN YANIT VERDİ

"Ekrem Başkan" sloganlarının yükseldiği miting alanında Trabzonlulara seslenen İmamoğlu, iktidar cephesinden gelen "Pontus" iddialarına şöyle yanıt verdi: "Neymiş, 'terör kucağındaymış'. Ben bir tek anamın kucağını ve babamın ocağını bilirim. Benim ailemi bu kentte yaşayan herkes bilir. Etnik köken üzerinden insanlara hakaret edilmez. Ben bu ülkede yaşayan herkese saygı duyuyorum. 

Ben asla yalnız yürümeyeceğimi biliyorum. Siz kıymetli hemşehrilerimizin yanımda olacağını biliyorum. Siz de bilin bu kardeşiniz asla vazgeçmeyecek. -Gençler 'Ekrem abi bize umtu ol' dedi. 'Ekrem abi sen çalış çabala her şey çok güzel olacak!'. Öyle değil mi Trabzon? Sizi çok seviyorum, iyi ki varsınız. Bayramınız mübarek olsun."

Artı Gerçek

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE