Cuma, 14 Ağustos 2020
.
31
İstanbul
.
chevron_left chevron_right
Gündem

İmamoğlu: O ruhla yöneteceğim!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Paris ziyaretini, Avrupa Ekonomi Zirvesi’nde yaptığı konuşmayla noktaladı. Konuşmasında ilginç benzetmelerde bulunan İmamoğlu, "Benim ilk büyük tutkum ve hayalim, kaleci olmaktı. Kalecilik temelde gol yememek üzerine kuruludur ve bunun için takım disiplininin, oyun kurgusuna sahip çıkmanın önemini en iyi kaleciler bilir. Ben, İstanbul'u takım kaptanı bir kaleci gibi ekip halinde, takım ruhuyla yönetiyorum ve öyle yöneteceğim" dedi.

168 Toplam Gösterim
İmamoğlu: O ruhla yöneteceğim!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Paris'teki WELT Avrupa Ekonomi Zirvesi'ne konuşmacı olarak katıldı. 2009 yılından bu yana yılda 2 kez düzenlenen WELT Ekonomi Zirvesi, iş dünyası liderleri ve politika yapıcılara yönelik bir etkinlik. Davet edilen konuşmacılar arasında hükümet yetkilileri, Avrupa Komisyonu üyeleri ile dijital girişimcilik ve transformasyon liderleri bulunuyor. WELT Ekonomik Zirvesi'nin amacı; “Avrupalı CEO'ların, Avrupa hükümetlerinin ve kurumlarının, yaşlı kıtanın geleceği hakkındaki daha iyi bilgi sahibi olabilmelerini sağlamak” olarak tanımlanıyor.

“BELEDİYE BAŞKANI OLARAK SESLENİYORUM”

İmamoğlu, burada yaptığı konuşmasına, “Hepinizi, 23 Haziran'da tekrarlanan İstanbul yerel seçimlerinde, yüzde 54,2 gibi yüksek bir oranla tercihini demokrasi ve özgürlükten yana kullanan 16 milyon İstanbullunun belediye başkanı olarak selamlıyorum” sözleriyle başladı. İstanbul'u, belediye başkanlığı yapmış olmanın verdiği tecrübeyle yönettiğini belirten İmamoğlu, “Belediye başkanlığı öncesinde yaptığım ticaret, restoran zinciri kuruculuğu ve yöneticiliği, futbol takımı yöneticiliği, müteahhitlik gibi işlerden edindiğim tecrübenin bir kenti yönetirken ne kadar faydalı olduğunu bundan önceki belediye başkanlığı deneyiminden de biliyorum” dedi.

“FABİAN BARTHEZ KADAR OLMASA DA İYİ KALECİYDİM”

“En önemli tecrübe kaynaklarımdan biri de kaleciliktir” diyen İmamoğlu, konuşmasında şu ilginç benzetmelerde bulundu:

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE