Salı, 28 Kasım 2023
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

İmamoğlu ve Yıldırım canlı yayına çıkacak mı?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi'nde açıklamalarda bulundu. Öztrak, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın çıkacağı canlı yayına ilişkin "Mahir Ünal ve Engin Altay bu işi yürütüyor. Kendileri gerekli açıklamayı yapacaktır." dedi.

441 Toplam Gösterim
İmamoğlu ve Yıldırım canlı yayına çıkacak mı?

Öztrak'ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-YSK'nin açıkladığı gerekçe sadece 10 gün yaşayabildi. Kendi gerekçesini kendi çürüttü. Bayramın son günü gece yarısından sonra YSK başkanı 13 ilçe seçim müdürünü geçici olarak görevden uzaklaştırdık açıklaması yaptı. Gerekçesi ise bu müdürlerin memur olmayan başkansız sandıkların yoğunlaştıkları yerde görev yapmalarıymış.

-Fatura neden bir tek müdürlere çıkıyor? Herkes imzalamamış mıydı? Bir şeyler olmuş izlenimi vermeye çalışıyorlar. Seçim iptal etmeye bu gerekçeler yetmez.

-Tek adam rejimine direnemeyen bu kurum, hukuk sisteminin düğmelerini baştan beri yanlış iliklemiştir. Sonuç, ortaya çıkan bu durumdur. Bugüne kadar böyle bir şey yaşanmamıştır.

-Nisan ayında açılan şirket %21 düşmüş. Pahalılık başını aldı gidiyor. Yıllık tüketici, üretici fiyatları rekorlar kırmaya devam ediyor. Yıllık 18,7 enflasyon oranı serideki en yüksek Mayıs ayı enflasyonu. Türkiye bu oranla enflasyonu en yüksek 8. ülke. Rakiplerimiz bizimle beraber Sierra Leone, Haiti, Angola. Bu ülkelerde dahi enflasyon bizim altımızda.

-Dışarısı rahip diyor iki günde gönderiyorsunuz. NASA çalışanı arkadaşımız diyor ev hapsine çıkarıyorsunuz. Ben bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Saray ve onun sosyete damadı olduğu sürece bizim dış düşmana ihtiyacımız yok.

-Küçülen bir ekonomide cari işlem fazlası vereceğim diye övünmek ekmek bulamayan ailenin aç kalmasını unutup bütçem artık fazla veriyor diye sevinmesi. Cari fazla ile övünen damada tavsiyem ekonomiye giriş dersini bir daha okumasıdır.

-Milletin evlatları borç bulamadığı için intihar ederken yandaşlar ballı yönetim kurulu üyeliklerine getiriliyor. Milletin evlatları iş bulmak için kapı kapı dolaşırken Saray sosyetesindekiler genç yaşta 40 ayrı yerde yönetim kurulu üyesi olabiliyor. Örnek mi? THY'nin 34 yaşındaki basın müşaviri.

-Daha önce genel başkanımızın idamını isteme cüretini gösteren densiz bir operasyon kanalı şerefli subaylarımıza ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu. Subayın bir diğer adı da onurdur.

-Neden başkomutanım diye övünen kişi orduya sahip çıkmıyor.?

-(Binali Yıldırım'ın 'Kürdistan', PKK, 'Dersim' açıklamalarıyla ilgili soru) Bu sorunun muhatabı Sayın Bahçeli'dir. Ben de ne cevap vereceğini büyük bir merakla bekliyorum.

-(VIP kapı polemiği) İmamoğlu'nun giriş çıkışlarında çok büyük kalabalık oluyor. Normal kapılarda aksama olmaması için VIP'ten girip çıkıyor.

(Ortak canlı yayın) Mahir Ünal ve Engin Altay bu işi yürütüyor. Kendileri gerekli açıklamayı yapacaktır.

SOYLU'YA YANIT


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da uğradığı protesto için "Onu oraya kimin gönderdiğini biliyoruz. Açıklayacağız" sözlerine CHP sözcüsü Faik Öztrak'tan yanıt geldi. CHP sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi. Sormuşlar kişi başkasını nasıl bilir diye demişler ki kişi başkasını da kendisi gibi bilir. Şu an da oralarda atama içişleri bakanlığının bulunduğu yerlere adam gönderip bu tür şeyler yapacak güce sahip Türkiye'de ben bir başka kuruluşun olduğunu zannetmiyorum. İkincisi CHP olarak biz bu işlere hiç tevessül etmeyiz. Kendileri edeler. Ankara'da yapılan provokasyonu unuttuğumuzu felan zannetmesin daha onların sorumlularını ortaya çıkarmadı. Dolayısıyla muhtemelen orada da bu tür bir olayı yaratmak üzere bu kumpası kendisinin kurduğunu tahmin ediyorum. Milletvekilleri arkadaşlarımız ve Ekrem İmamoğlu havalimanına indiğinde o miktarda o boyutta bir çevik kuvvetin havaalanında ne işi vardı? Siz apronda bu tür önlemleri alacaksınız buna karşılık Diyarbakır Havalimanı'nda apronu Binali Yıldırım'ı karşılayacak olan insanlarla dolduracaksınız. Buna perhiz bu ne lahana turşusu!" dedi.

 

Cumhuriyet - CHP

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE