Salı, 16 Nisan 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

İmamoğlu'ndan canlı yayında AKP seçmenine çağrı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu, NOW TV canlı yayınında konuşarak, bakanların İstanbul'da Murat Kurum için seçim kampanyası yürütmesini ve Yüksek Seçim Kurulu'nun süreci yönetememesini eleştirdi. Ayrıca, AKP seçmenlerinin kendi partilerine bu seçimde 'ders vermesi gerektiğini' vurguladı.

56 Toplam Gösterim
İmamoğlu'ndan canlı yayında AKP seçmenine çağrı

İmamoğlu, İstanbul'a gelerek AKP'nin adayı Murat Kurum'u desteklemesini eleştirerek, YSK'nin süreci yönetemediğini belirtti ve "YSK izliyor, bunların YSK'yi ilgilendiren hakları var" dedi.

TRT'yi de eleştiren İmamoğlu, "TRT'de 5 yılda Ekrem İmamoğlu için arşiv araştırması yapın. Kötüleyici, karalayıcı olmayan haber bulamazlar. Bu nasıl yayıncılık" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, iktidar için "Bu seçim farklı seçim çünkü İstanbul'u malları olarak görüyorlar. Bakanlık her metroyu sahipleniyor. Herhalde Sayın Kurum'u oraya güvenlik şefi olarak atayacaklar" dedi.

Murat Kurum'un 'Ancak köfteci olur' sözlerine yanıt veren İmamoğlu, "Hamallık da yaptım, köfte de sattım, kasada da durdum. Trabzon'a gidip Akçaabat köftesi yapmayı öğrendim. 'Azıcık esnaf ol' derler. Keşke İstanbul'da esnaflığın ne kadar önemli olduğunu öğrense. 21 yaşında İstanbul'un ilk Akçaabat köftecisini açtım. Esnaflık bazen öğretmenlik, bilim insanı kadar önemlidir. Abidir, abladır." şeklinde konuştu.

İlçe adaylarının tamamının özgeçmişine hakim olduğunu belirten İmamoğlu, "39 ilçe adayımıza gönül rahatlığıyla vatandaşlarımız oy verebilir. 39 ilçede meclis üyelerimize ve tabii ki Ekrem İmamoğlu'na da oy istiyoruz" dedi.

Son olarak, İmamoğlu AKP seçmenlerine seslenerek, "Milletin AK Parti'ye ve Erdoğan'a oy vermesine rağmen onlara sorumluluklarını hatırlatacağını düşünüyorum. AK Parti kendisine oy verenlerin beklentilerini karşılayamıyor. Bu yüzden AK Partili dostlarımızın da İstanbul'da AK Parti'ye oy vermemesi lazım." dedi.

 
 
 
 
 

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE