Pazar, 23 Haziran 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 16 Mayıs'ta İtalya'nın başkenti Roma'ya gerçekleştirdiği ziyaretin masrafları ve seyahat finansmanı ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eleştirilerine yanıt verdi. İmamoğlu'nun 2027 Avrupa Oyunları'na ilişkin imza törenine katılmak üzere yaptığı bu seyahat, kamuoyunda tartışmalara yol açmış ve şeffaflık talepleri gündeme gelmişti.

228 Toplam Gösterim
İmamoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt

ERDOĞAN’DAN ‘SEYAHAT’ TEPKİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün gerçekleştirdiği açıklamalarda, isim vermeden İmamoğlu'nun seyahatine tepki göstererek, "Milletin cebinden basın mensuplarına Roma turu yaptırmanın hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Bu konuda atanmış veya seçilmiş fark etmeksizin tüm makam sahipleri daha hassas davranmalı, kamu malına özen göstermelidir" ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU: "8 UÇAK KULLANIYORSUN"

İBB Başkanı İmamoğlu, TV100’de gazeteci Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı ve Erdoğan’ın eleştirilerine sert yanıt verdi. İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı mı bana kamu parasını korumayı öğretecek? Almanya Cumhurbaşkanı bile bir uçak kullanıyor, sen sekiz uçak kullanıyorsun bu ülkede. Dünyayı geziyorum. Yapılan atıl yatırımlar, o yapılar, saray vs. şimdi bunlara girmek istemiyorum. Ne büyük israf. İsrafın daniskasını saatlerce anlatırım. İstanbulumuzun en itibarlı spor organizasyonlarından birisini, belki de birincisini kazandırmak adına attığımız adımı, bir günlüğüne ağırlıklı spor gazetecileri olmak üzere, imza anını yaşatmak ve onların daha iyi bunu anlatması için Roma’ya gittik, imzamızı attık, geri döndük" dedi.

'İSRAFIN KİTABINI YAZDILAR'

İmamoğlu, "Biz israfı engellemeseydik, onların başlatıp bir tanesini bile yürütemedikleri 10 metronun 10’unu da yapamazdık. İsrafı engellediğimiz için yaptık. Yani israfın kitabını yazdılar" ifadelerini kullandı.

BAŞARI MESAJI

AK Partili belediye başkanlarına seslenen İmamoğlu, "Umarım ilçenizin gelmiş geçmiş en başarılı 5 yılını yaşatırsınız. Her belediye başkanı en başarılı 5 yılını yaşasın, bu şehirli kazanacak. İBB de bunda kazançlı çıkacak. Ben yol arkadaşımı rakip olsun diye destekliyorsam halka hizmeti daha iyi yapsın diye destekliyorum" dedi.

GEÇMİŞ SEÇİM ELEŞTİRİLERİ

2023 seçimleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan İmamoğlu, "Her şey bir etken. Ekonomi de bir etken. 2023 ile 2024 seçimleri arasında 10 ay fark var. 2023’te daha kötü bir ekonomi vardı. Depremi yaşamış, moral motivasyonu sıfır. Tek başına ekonomi yetseydi o gün de kazanabilirdik ama o gün hatalar yaptık. 2024’e doğru doğruları inşa ederek kazandık. 2024 seçiminin kahramanı millettir, milletin vicdanıdır. 2024’te bize oy verilebilecek zemini oluşturduk. Biz değişimi yaptık. Zemini oluşturduk, vatandaş bize oy verdi. Seçimin kahramanı vatandaştır. 2024 seçiminde de bize oy verebilecek bir kısım seçmen sandığa gitmedi. Bizim aldığımız oy biraz daha yüksek olabilirdi" ifadelerini kullandı.

TV100

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE