Salı, 18 Haziran 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

İmamoğlu'ndan Kensel Dönüşüm Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentsel dönüşüm çalışmalarına hız vererek şehrin daha güvenli ve yaşanabilir bir yapıya kavuşmasına yönelik önemli adımlar attıklarını duyurdu.

105 Toplam Gösterim
İmamoğlu'ndan Kensel Dönüşüm Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentsel dönüşüm ve deprem riski azaltma çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "İstanbul'u daha güvenli ve yaşanabilir bir şehir yapmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Kentsel dönüşümde hız kesmeden devam ediyoruz. Sabit taksitle sosyal konut üretiyoruz. 9 bin 535 konutu ev sahiplerine teslim ettik. 8 bin 164 konutu daha teslim ediyoruz. Riskli yapıları hızlı tarama yöntemiyle tespit ediyoruz. Köprü, viyadük, alt geçit ve tarihi yapıları güçlendiriyoruz. Deprem riski planlama çalışmaları için Afet Risk Haritaları hazırladık. Deprem erken uyarı sistemiyle entegre alt yapı sistemi kurduk. Deprem parkları açtık, toplanma alanlarını, tahliye koridorlarını belirledik." dedi.

İmamoğlu, kentsel dönüşümün İstanbul'un en önemli sorunlarından biri olduğunu belirterek, "Kentsel dönüşümün bir an önce tamamlanması için çalışıyoruz. Sabit taksitle sosyal konut üreterek, dar gelirli vatandaşlarımızın da uygun fiyatlı konut sahibi olmasını sağlıyoruz. Riskli yapıları hızlı tarama yöntemiyle tespit ederek, öncelikli olarak bu yapıları dönüştürüyoruz. Köprü, viyadük, alt geçit ve tarihi yapıları güçlendirerek, İstanbul'un depreme karşı direncini artırıyoruz. Deprem riski planlama çalışmaları için Afet Risk Haritaları hazırladık. Deprem erken uyarı sistemiyle entegre alt yapı sistemi kurduk. Deprem parkları açarak, toplanma alanlarının ve tahliye koridorlarının belirlenmesini sağlıyoruz. İstanbul'u daha güvenli bir şehir yapmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE