Salı, 22 Ekim 2019
.
22
İstanbul
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

İmamoğlu’nun zafer konuşması... Yüzbinler Beylikdüzü’nde

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

88 Toplam Gösterim
İmamoğlu’nun zafer konuşması... Yüzbinler Beylikdüzü’nde

İyi akşamlar İstanbul, iyi akşamlar Beylikdüzü… Sizden bir şey istiyorum, yanınızdaki hemşerinizle dostunuzla ellerinizi tutarak havaya kaldırın. Hep beraber, el ele… Barışmaya geldik, buluşmaya geldik, uzlaşmaya geldik, konuşmaya, sohbet etmeye geldik. Birbirimizi sevmeye geldik. İstanbul… Sevgi kazanacak demiştim. Ne mutlu bana kii, sevgi kazandı sevgi.

Benim insanımı çok seviyorum. Ben, yurdum insanını çok seviyorum. Kim olduğunun önemi yok. Etnik kökeni yok, insan var insan. Biz, insana saygıyla inanca saygıyla, biz bu şehrin çocukları için, o güzel çocukları için, biz bu şehrin enerjisi gençleri için, biz bu şehrin vicdanı kadınları için, biz bu şehrin beyefendileri için kısacası herkes için geldik. Yıkın bütün önyargıları, zihninizdeki bütün önyargıları yıkın.

Hiç kimsenin yaşamı, giyimi, kuşamı bizi ilgilendirmiyor. Herkesi kucaklamaya geldik, herkesi Bu şehirde aklı bilimi tercih eden herkesi kucaklamaya geldik. Biz bu şehirde azınlık diye bir kavram yok. Ermenisi, Süryanisi herkesi kucaklayacağız herkesi. Biz bu şehirde demokrasiyi inşa edeceğiz. Biz bu şehirde adaleti inşa edeceğiz.

Biz bu güzel şehirde size söz veriyorum geleceği inşa edeceğiz geleceği! Biz bu şehirde maneviyatını bilen, maneviyatına sahip çıkan, milli değerlerine her daim sahip çıkan vatanın yenilmez bütünlüğünü her yerde savunan, her yerde tam bağımsız Türkiye diyen, biz aynı zamanda gelecek için fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştireceğiz. Biz size söz veriyoruz, ne sizi aldatacağız, ne de aldanacağız!

ÇOK GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ Siyaseti, ahlakla buluşturacağız. Benim bu şehirde hepinize söz veriyorum, çocukların gençlerin Ekrem Abisi olmaya geliyorum. Güzel işler başaracağız. Çok güzel işler başaracağız. Bu şehirde biliyorum bugün demokrasiyi tamir ettiniz, yaşa İstanbul, yaşa İstanbul! 6 Mayıs’a, o bir avuç insana en güzel cevabı verdiniz. Helal olsun size Artık gülelim öyle değil mi? Bu akşam harika bir akşam. Bu akşam muazzam bir akşam.

BEN BİR PROJEYİM

Hepinizin huzurunda; ben bu güzel yurdumun insanına sesleniyorum Ben bir projeyim, Ben Atatürk Cumhuriyeti’nin projesiyim. Kıymetli hemşehrilerim, size layık olmak için çok çalışacağız. Ben hepinizin huzurunda sevgili eşime, çocuklarıma, ben İstanbul’un gençlerini evlatlarım kabul ediyorum, her şey çok güzel olacak diyen Berkay’a, bu şehrin güzel insanlarına hizmet ederken yine yanımda olacağını bildiğim aileme yürekten teşekkür ediyorum.

Tele1

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE