Perşembe, 30 Mayıs 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

İstanbul'da sandıklar nasıl korunacak? Özgür Çelik açıkladı

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, yerel seçim öncesinde saha izlenimlerini, sandık güvenliği ve veri akışı konularındaki çalışmalarını paylaştı. Çelik, sonuçlara dört farklı veri kaynağından ulaşacaklarını ve "Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'yla seçimi birlikte takip edeceklerini" belirtti.

44 Toplam Gösterim
İstanbul'da sandıklar nasıl korunacak? Özgür Çelik açıkladı

Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçim için partilerin çalışmalarının sona yaklaştığını ifade etti. Seçimlerin belediye düzeyinde olmasına rağmen tüm Türkiye'nin gözlerinin İstanbul'daki yarışta olduğunu vurguladı. Rekabetin, mevcut İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile AKP adayı Murat Kurum arasında olacağını tahmin ettiklerini dile getirdi.

Çelik, ekibiyle birlikte seçim kampanyasını yönlendirirken aynı zamanda hazırlıklarını gözden geçirdiklerini ifade etti. İstanbul'un 39 ilçesinde güçlü bir seçim kampanyası yürüttüklerini belirterek, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'na yoğun bir ilginin olduğunu ve şehri yeniden kazanacaklarına inandıklarını söyledi. Ayrıca, CHP'nin 14 olan belediye sayısını 28'e çıkartmayı hedeflediklerini ve meclis çoğunluğunu sağlayarak İstanbul'daki engellemeleri ortadan kaldırmayı planladıklarını ifade etti.

Sandık güvenliği çalışmalarına da değinen Çelik, son üç aydır bu konuda etkili bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Seçmen listelerini incelediklerini ve 10'dan fazla kişinin yaşadığı veya birden fazla soyismin bulunduğu evleri ziyaret ettiklerini belirtti. Bu çalışmalar sonucunda 18 bin 137 seçmene itiraz ettiklerini ve 4 bin 324 seçmenin eski adreslerine geri gönderildiğini açıkladı. Ayrıca, sandık görevlilerinin eğitimi ve veri girişi sürecinin detaylarına da değindi.

Seçim sonuçlarının takibi için oluşturdukları karargâha da değinen Çelik, seçim günü aktif olarak çalışacaklarını ve İstanbul'un her aşamasında bilgilendirme yapacaklarını belirtti.

Son olarak, 31 Mart'ta İstanbul'un tarihi bir seçime gittiğine dikkat çekerek, İstanbulluları demokrasiye sahip çıkmaya ve Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul vizyonuna destek vermeye çağırdı.

 
ANKA 
 

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE