Cumartesi, 29 Şubat 2020
.
İstanbul
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

İyi ki pek çok yanlışlara direnmişiz

İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen partisinin 2. yıl resepsiyonuna katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Demek ki artık Türkiye’de bazı şeyleri değiştirmek sizlerin bizlerin elinde" dedi. Programa İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

95 Toplam Gösterim
İyi ki pek çok yanlışlara direnmişiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde organize edilen programa katıldı.

Programda “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” konulu panelin ardından geçtiğimiz günlerde ikinci yılını dolduran İYİ Parti’nin İkinci Yıl Kutlama Resepsiyonu yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı resepsiyonda konuşma yapan Meral Akşener “Hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz ben de size Ekrem İmamoğlu’nu getirdim” sözleriyle konuşmasına başladı.

Akşener resepsiyon öncesindeki “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” konulu panele değinerek “Parlamenter sisteme dönmenin hem Türkiye’ye nefes aldıracağını hem de bizzat Sayın Cumhurbaşkanı’na da nefes aldıracağını bilimsel olarak ortaya koydular” dedi.

"TÜRKİYE’DE BAZI ŞEYLERİ DEĞİŞTİRMEK BİZLERİN ELİNDE"

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinin sonuçları için İstanbullulara teşekkür eden Akşener, “Çok uzun bir yolu engelleri aşa aşa geldiniz. 31 Mart ve 23 Haziran’da sadece İYİ Partililer değil tüm İstanbullulara teşekkür ediyorum. Tüm İstanbullular yapılan yanlışlara yönelik ister AK Parti’ye, ister İYİ Parti’ye ya da CHP’ye oy vermiş olsun farklı geleneklerden gelse de ne olursa olsun haksızlığa karşı, bir tavır koydu ve sonuçta 23 Haziran’da bir destan yazdı. Demek ki artık Türkiye’de bazı şeyler değişmek zorunda o bazı şeyleri değiştirmek seçmen olarak sizlerin, bizlerin elinde” dedi.

Partisinin kuruluşunun ikinci yılını kutladıklarını, bununla gurur duyduklarını anlatan Akşener, “İyi ki İYİ Parti’yi kurmuşuz. İyi ki pek çok yanlışlıklara direnmişiz ve sonuçta Türkiye’de değişmez zannedilen, buna inanılan her bir değişmezi, yanlışlığı değiştirebilme iradesinin seçmende olduğunu hep birlikte ispatladık” ifadelerini kullandı.

PARLAMENTER SİSTEM’E GEÇİŞ İÇİN DE İSTANBUL YİNE AYNI İRADEYİ ORTAYA KOYACAKTIR

Ekrem İmamoğlu’nun başarısına dikkat çekerek konuklara seslenen Akşener, “Göreceksiniz nasıl İstanbullu İstanbul’da bir destan yazdıysa beyefendinin şahsında Parlamenter Sistem’e geçiş konusunda da Türkiye’nin nefes alması için İstanbul yine aynı iradeyi koyacak ve hakikaten her şey hem iyi olacak hem de güzel olacak” dedi.

Akşener’in konuşması “Her şey çok güzel olacak” sloganı eşliğinde alkışlandı.

"ATI ALANIN ÜSKÜDAR’I GEÇTİĞİ BİR SEÇİMLE DEĞİŞEN ANAYASAMIZ…"

Programda konuşan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise "Türkiye’nin ve Erdoğan’ın iyiliği için, sistemi değiştirelim. Bugün geldiğimiz noktada yeni sistemin bir çok açmazı olduğunu, adaletten, ekonomiye kadar her alanda ülkenin başına yeni problemler açtığını görmekteyiz" dedi.

Davetlilere teşekkür eden Kavuncu "Sayın Genel başkanım, genel başkan yardımcılarımız, değerli milletvekilleri, İl başkanlarımız, İstanbul il teşkilatımızın çok kıymetli mensupları, CHP’nin il ve ilçe yöneticileri, STK’larımızın kıymetli başkanları, basınımızın değerli mensupları, hanım efendiler, beyefendiler. Partimizin 2. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İstanbul il Teşkilatı olarak tertip etmiş olduğumuz panelimize ve davetimize hoş geldiniz" ifadelerini kullandı.

Kavuncu, "İkinci yılımızı doldurduğumuz bu günlerde, 15. Ayını dolduran Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini konuşmaya ve tartışmaya karar verdik. “atı alanın Üsküdar’ı geçtiği” bir seçimle değişen anayasamız, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle adeta TBMM’yi işlevsiz hale getirmiştir. Ki bu meclis Gazi Meclis’tir. Kurtuluş savaşının en sancılı günlerinde bile, işlevseldir, faaldir, karar mercidir ve halkın iradesini yansıtmıştır. Elinde tüm imkanlar varken bile, meclis iradesine güvenen ve sığınan, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu bir meclisidir. Parlementomuz, birlik ve beraberliğimizin teminatı, cumhuriyetimizin özü ve milletimizin kendisini yönetebilme iradesini gösterdiği yerdir. Bu iradenin karşısında olanlar, dün olduğu gibi bugünde karşılarında bizi bulacaklardır" şeklinde konuştu.

Yeniçağ

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE