Perşembe, 30 Mayıs 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

İYİ Parti Lideri Dervişoğlu: "Ya Adalet, Ya Kıyamet!"

İYİ Parti'nin yeni Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İlk kez grup toplantısında konuşan Dervişoğlu, partisinin "yeni anayasa" tartışmalarına sert bir dille karşı çıktı ve Sinan Ateş iddianamesine tepki gösterdi.

277 Toplam Gösterim
İYİ Parti Lideri Dervişoğlu: "Ya Adalet, Ya Kıyamet!"

Dervişoğlu'nun Açıklamalarından Öne Çıkanlar:

İYİ Parti, "yeni anayasa" tartışmalarına karşı çıkıyor. Dervişoğlu, partisinin böyle bir senaryonun içinde olmayacağını ve tartışmaya dahi lüzum görmediklerini belirtti. Dervişoğlu, yeni anayasa tartışmalarının Türk milletinin ihtiyaçlarına yönelik olmadığını vurgulayarak, bunun asıl amacının Cumhurbaşkanı Erdoğan için yeni bir adaylık yolu açmak olduğunu ifade etti. İYİ Parti lideri, partisinin yeni anayasa ile ilgili herhangi bir görüşmede yer almayacağını kaydetti ve tek adam rejimini tahkim edecek herhangi bir anayasa değişikliğine karşı sonuna kadar mücadele edeceklerini vurguladı. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin hazırlanan iddianameye de sert tepki gösteren Dervişoğlu, iddianamenin hukuk tarihinin çamur belgesi olduğunu belirterek, "Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun!" diye konuştu.

Dervişoğlu'nun Parti İçi Durumu:

Dervişoğlu, partisinin grup toplantısında eski Genel Başkan Meral Akşener'e teşekkür ederek başladı ve partisinin bir bayrağı devraldığını ifade etti. Parti içindeki yersiz tartışmalara değinen Dervişoğlu, partisinden ayrılanlara çağrı yaparak İYİ Parti'nin dün olduğu gibi bugün de herkesin partisi olduğunu vurguladı.

Mücadele Çağrısı ve Eğitim Politikaları:

Dervişoğlu, partisinin mücadele çizgisinden taviz vermeyeceklerini ve milli eğitim politikalarında değişikliklere karşı olduklarını dile getirdi. Yeni müfredat tartışmalarına da sert tepki gösteren Dervişoğlu, milli eğitim programlarının değişmeyeceğini vurguladı.

Cumhuriyet

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE