Perşembe, 29 Temmuz 2021
.
.
chevron_left chevron_right
Dünya

Joe Biden'dan Aşı İsyanı : İnsanları Öldürüyorlar

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı (ABD) Joe Biden, yeni tip korona virüs salgını sürecinde başta Facebook olmak üzere sosyal medya devlerine ateş püskürdü.

30 Toplam Gösterim
Joe Biden'dan Aşı İsyanı : İnsanları Öldürüyorlar

Sözcü'nün internet sitesinde yer alan habere göre, ABD Başkanı Joe Biden, aşı karşıtlığıyla ilgili sosyal medyada yer alan yanıltıcı bilgilere tepki gösterdi. Biden, "Pandemi yalnızca aşı olmayanlar arasında. İnsanları öldürüyorlar" diye konuştu.

"İNSANLARI ÖLDÜRÜYORLAR"

Beyaz Saray’da basın mensuplarına konuşan Biden, sosyal medyada aşı karşıtları tarafından yayılan yanıltıcı bilgilere dikkat çekti. Bir gazetecinin, “Facebook gibi sosyal medya platformlarına mesajınız nedir?” sorusu üzerine çok sert bir tepki veren Biden, “İnsanları öldürüyorlar. Şu anki pandemi yalnızca aşı olmayanlar arasında ve insanları öldürüyorlar” ifadelerini kullandı.

"YANILTICI BİLGİLER 12 KİŞİDEN ÇIKIYOR"

Biden’ın ardından Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jen Psaki de açıklamalarda bulundu. Biden yönetiminin sosyal medya platformlarıyla sık sık iletişim kurduğunu belirten Psaki, “Sosyal medya platformlarını halk sağlığıyla ilgili ABD’lilerin karşılaşabileceği tehlikelere karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. Sosyal medyadaki aşı karşıtı yanıltıcı bilgilerin yüzde 65’i yaklaşık 12 kişi tarafından üretiliyor” diye konuştu.

Beyaz Saray’ın sosyal medya şirketlerine kaliteli bilgiye yer vermeleri için destek verdiğini de ekleyen Psaki, bir platformdan engellenen bir kişinin diğerlerinde de aynı durumu yaşaması gerektiğini söyledi.

FACEBOOK'TAN YANIT GELDİ

Biden ve Psaki’nin açıklamalarının ardından Facebook’tan yanıt geldi. New York Post’un haberine göre şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, “Gerçeklere dayanmayan iddiaları ciddiye almıyoruz. Gerçek şu ki, 2 milyardan fazla insan Facebook’ta aşıyla ilgili doğrulanmış bilgilere ulaştı. Bu internetteki herhangi bir yerden daha fazla. 3.3 milyon ABD vatandaşı bizim araçlarımızı kullanarak aşıya nereden ulaşacağını buldu. Facebook hayatların kurtulmasına yardım ediyor” denildi.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE