Pazar, 31 Mayıs 2020
.
İstanbul
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Karamollaoğlu'ndan AK Parti ile ittifak açıklaması

Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu, kendisine yöneltilen 'AK Parti ile ittifak yapar mısınız?' sorusuna cevap verdi.

127 Toplam Gösterim
Karamollaoğlu'ndan AK Parti ile ittifak açıklaması

Temel Karamollaoğlu, ‘AK Parti ile ittifak yapıp yapmama konusundaki düşünceniz ne?' sorusuna yanıt verdi.Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Independent Türkçe’ye demeç verdi.
Karamollaoğlu, seçim ve ittifak gündemiyle ilgili gelen ‘AK Parti ile ittifak yapıp yapmama konusundaki düşünceniz ne? Daha öncesinde bu konuda açıklamalar yaptınız ama şu anki görüşünüz ne?’ sorusuna şöyle yanıt verdi:

Karamollaoğlu, seçim ve ittifak gündemiyle ilgili gelen ‘AK Parti ile ittifak yapıp yapmama konusundaki düşünceniz ne? Daha öncesinde bu konuda açıklamalar yaptınız ama şu anki görüşünüz ne?’ sorusuna şöyle yanıt verdi:

‘Sadece AK Parti ile ilgili değil, ben seçim sürecine girmeden ittifak konusunun hiçbir zaman gündeme gelmemesi gerektiği kanaatindeyim. Onun için bu konuda hiçbir fikir beyan etmeyeceğim, diğer partilerle ilgili olarak da.

Ama mutlaka ittifaklar olacak; çünkü ittifak olmadan yapılacak seçimde siz bir ittifakın dışındaysanız oyununuz neredeyse tamamen yok sayılıyor, onun için ittifaklar olur. Nasıl olur, kimler yapar, kimler girmez, onu da zaman gösterecek. O nedenle bunun gündemimizi işgal eden bir konu olmadığını düşündüğüm için bundan ileri gitmiyorum.’


“Bahçeli’nin açıklamaları iktidarın güç kaybettiğini gösteriyor” 

- Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu, efendim merhabalar.

Merhaba.

- Hemen son açıklamalarınızdan başlamak istiyorum. Özellikle erken seçim iddialarına yönelik. Bir yıl erken seçim olmaz dediniz. Neden böyle bir öngörünüz var ve neden bir yıl?

Ben Sayın Erdoğan yönünden baktığım zaman erken seçime gitmek bir zaruretse üç yıl daha önünde zamanı var. Neden erken seçime gitsin ki? Bir de kaybetme ihtimali de var. O yüzden ben böyle bir erken seçimi olası pek görmüyorum.

Ama şartlar uygun gelirse, son zamanlardaki görüşmeler, Sayın Bahçeli’nin açıklamaları, sanki böyle bir hazırlık var gibi. Ben yine de seçimin, seçime iki yıl kalan süre içerisinde yapılabileceği kanaatindeyim. 1,5 yıl kala o ihtimaller ortaya daha net çıkar.

- Yine bir erken seçim ihtimali var diyorsunuz?

Var. O zaman ama işte. Daha erken pek mümkün değil zannediyorum. 

- Peki neden böyle bir ihtiyaç olur sizce? Neden erken seçime gidilir?

Erken seçim kararını Sayın Cumhurbaşkanı ancak işlerin sürekli olarak kötüye gittiğini görür, sürekli olarak oy kaybettiğini görürse, bir an önce bunun önünü keseyim gayretiyle, düşüncesiyle bir seçime gidebilir. Yoksa niye beş yılı tamamlamasın ki, dediğiniz doğru.

 

indyturkish

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE