Salı, 26 Ekim 2021
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Kılıçdaroğlu: Erdoğan’a bunu yaptıracağım

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

26 Toplam Gösterim
Kılıçdaroğlu: Erdoğan’a bunu yaptıracağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Genel Merkezi'nde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

İki lider ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu. 

"ERDOĞAN'A BUNU YAPTIRACAĞIM"

3600 ek gösterge tartışmaları ile ilgili konuşan Kılıçdaroğlu; "Erdoğan'a 3600 ek göstergeyi yaptıracağım. Bunu 2018'den beri söylüyorum." dedi...

Karamollaoğlu ve Kılıçdaroğlu görüşme sonrası açıklamaları şöyle:

"Güzel bir toplantı gerçekleştirdik" diyen Kılıçdaroğlu, görüşme için teşekkürlerini sundu. Karamollaoğlu da görüşmeleri devam ettireceklerini belirtti.

KILIÇDAROĞLU'NDAN 'SİYASİ CİNAYETLER' SORUSUNA YANIT

Kılıçdaroğlu daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlamaya geçti:

(Kılıçdaroğlu'nun siyasi cinayetler açıklaması) "Daha neler olacak neleri bunlar iyi günleriniz" Bu sözler tehdit değil midir? Bu sözler herhalde "Saldırı karşısında savcılar harekete geçmeli" anlamına gelmiyor.

(Terör saldırıları) Teröre ve terör örgütlerine hep birlikte karşı çıkmak zorundayız. Sorun nereden kaynaklanıyor? Biz Suriye'ye neden girdik? Soçi'de Sayın Erdoğan ne konuştu? Meclis'in, bakanların bilgisi yok. Siz bana soru soruyorsunuz. Bu sorunun muhattabı aslında Erdoğan değil mi? Suriye'de iki askerimiz yakılırken yakılma talimatını veren IŞİD militanı tutuklanmışken kim serbest bıraktı? Serbest bırakılması için kim araya girdi? Çok soru var; Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savuruluyor.

(Harp Okulu mülakatlarını SADAT'ın düzenlediği iddiası) Doğru bilginin Genelkurmay Başkanlığı'ndan gelmesini bekliyoruz.

(Erdoğan'ın 3600 ek gösterge açıklaması) Erdoğan'a 3600 ek göstergeyi yaptıracağım. Bunu 2018'den beri söylüyorum.

(Suriyeli göçmenler hakkında) Suriyeli kardeşlerimizi güvenli bir şekilde ülkelerine göndereceğiz. Burada asgari ücretin yarısına çalışacaklarına kendi ülkelerinde çalışacaklar. Bunu kendilerine anlattığımda da mutlu oldu.

(ABD Başkanı'nın 'Türkiye IŞİD ile mücadeleye zarar veriyor' açıklaması) Suriye'de iki egemen güç için Türkiye kullanıldı.

(Erdoğan'ın 'Avrupa'da kuyruklar var' açıklaması) Buna biraz gülelim...Söyleyeceğim tek şey; Allah akıl fikir versin ne diyeyim.

(Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışması hakkında) Siyaset söylentiler üzerine inşa edilmezi gerçekler üzerine inşa edilir. Bugün için böyle bir tartışmayı doğru bulmuyorum ve yapay görüyorum.

(Kılıçdaroğlu'nun değişen profil fotoğrafı) Cumhurbaşkanlığıyla ilgili düşüncelerim değişmedi. Niteliklerini zaman zaman paylaşıyorum. Profil fotoğrafımın arkasına yarın CHP bayrağı da koyarız. Bir profil otoğrafıyla cumhurbaşkanı belirleniyorsa işimiz çok zor.

KARAMOLLAOĞLU: İTTİFAKLAR SEÇİM MAHALLİNE GİRDİKTEN SONRA KONUŞULMALI

Karamollaoğlu, basının sorularını yanıtlıyor:

(Saadet Partisi, Millet İttifakı'ndan ayrılacak mı?) İttifaklar ancak seçim mahalline girildikten sonra konuşulmalı. Bu genel bir kanaat. 'Biz bir yerden ayrılıyoruz' gibi bir netice çıkarılmamalı. Bugünkü Cumhurbaşkanlığı sistemi otoriter bir yapıya dönüştü. Ve böyle olacağını bildiğimiz için geçen seçim Cumhur İttifakı içinde bulunamayız dedik. Parlamenter sistem çalışmalarında partiler arasında görüşmelerin olması normaldir. Bir sistem değişecekse bu sistemin nasıl değişeceği konusunda siyasi partilerin çalışma yapması doğaldır.

(ABD Başkanı'nın 'Türkiye IŞİD ile mücadeleye zarar veriyor' açıklaması) Suriye tek başına bir problem olarak görülmemeli. Irak'ta bunun içindedir. ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi'ni gerçekleştirmek için burada huzurun bozulmasını istiyor. Bütün terör örgütlerinin eninde sonunda ABD ile ilişkisi vardır."

ANKA

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE