Pazartesi, 15 Nisan 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın adaylığına neden sessiz kaldığını açıkladı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili soruya, "Diyelim ki ses çıkardık nereye gidecek? YSK üyelerini atayan kim? Erdoğan. İtiraz edeceğin hiçbir yer yok" yanıtını verdi.

146 Toplam Gösterim
Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın adaylığına neden sessiz kaldığını açıkladı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in, ilin ilk belediye Başkanı Leyla Atakan adına açtığı kütüphanenin açılışına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimde AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın aday olup olmayacağına kilitlenmediklerini vurgulayarak, “Erdoğan, aday olur veya olmaz ama biz sandık güvenliğini sağlayarak seçimi almak ve Türkiye'yi demokrasi eksenine getirmek istiyoruz. 6 liderin hedefi o” dedi.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’ün aktardığına göre; Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili niçin sessiz kaldığı yönündeki bir soruya şu yanıtı verdi:

"Diyelim ki ses çıkardık nereye gidecek? Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK). O üyeleri atayan kim Erdoğan. Verdiği karara kim itiraz edecek? İtiraz edeceğin hiçbir yer yok. Anayasa Mahkemesi bile bakmıyor bu karara. Hatırlarsanız İstanbul seçimlerinde aynı zarfın içerisine 4 tane oy pusulası koyuyorsunuz. Efendim 3'ü doğru 1'i yanlış. Talimat geldi de onun için yaptılar. Dolayısıyla bizim Erdoğan'ın aday olup olmamasına kilitlenmek gibi bir düşüncemiz yok."

"CEHENNEMİN KAPILARINI ARALAMIŞ OLURLAR"

Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik dava kıskacını ve görevden alma hamlesine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“İnşallah böyle bir süreç yaşanmaz. Yaşanırsa cehennemin kapılarını aralamış olurlar. Ne yapacağımızı şimdi açıklayamam ama bu ifadenin ne anlama geldiğini herhalde üç aşağı beş yukarı tahmin edersiniz. Halkın oyuyla gelenin, talimat alan mahkemelerin kararlarıyla görevine son verilemez.”

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE