Cumartesi, 03 Aralık 2022
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Kılıçdaroğlu: Sandığa gidin ve Türkiye'nin kaderini değiştirin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Adana'da Çukurova Belediyesi'nin düzenlediği toplu açılış ve temel atma törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada, "Sakın ola ki seçim sırasında 'Yahu bu sefer de gitmeyeyim, oy kullanmayayım' demeyin. Sandığa gidin ve Türkiye'nin kaderini değiştirin" dedi.

35 Toplam Gösterim
Kılıçdaroğlu: Sandığa gidin ve Türkiye'nin kaderini değiştirin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Adana'da Çukurova Belediyesi'nin düzenlediği toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Kılıçdaroğlu, Akşener ve diğer ilgililerle katıldığı törende, herkesten sandığa gitmesini ve oy kullanmasını istedi.

Her oyun çok önemli olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Sandığa gideceksiniz, sandık gelecek ve oy kullanacaksınız. 'Bugün gitmesem de olur, oy kullanmasam da olur.' sakın demeyin. Sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Her bir oyunuzun demokrasi açısından çok ama çok büyük yararı var. Oy kullandığınız zaman demokrasi, güzellik, kadın erkek eşitliği, temiz bir çevre, güçler ayrılığı ilkesi gelecek. Oy kullandığınız zaman özgürce tweet atabileceksiniz. Oy kullandığınız zaman özgürce eleştirebileceksiniz ve oy kullandığınız zaman Türkiye'de Cumhuriyet tarihine altın harflerle bir sonucu yazdıracaksınız, hep beraber Türkiye'ye demokrasiyi getireceksiniz. O nedenle sakın ola ki seçim sırasında 'Yahu bu sefer de gitmeyeyim, oy kullanmayayım' demeyin. Sandığa gidin ve Türkiye'nin kaderini değiştirin."

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in de konuşma yaptığı etkinlikte, hizmete açılan tesisler için kurdele kesildi, butona basılarak bazı tesislerin de temeli atıldı.

Törene, bazı CHP genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, partililer ve davetliler de katıldı.

Soner Çetin, törenin ardından Kılıçdaroğlu ve Akşener'e Mustafa Kemal Atatürk portresi hediye etti.

Birgün

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE