Perşembe, 29 Temmuz 2021
.
.
chevron_left chevron_right
Spor

Küstah Yunanlılar'a Fatih Terim haddini bildirdi

Hazırlık maçı için Yunanistan'a giden Galatasaray, Atina Havalimanı'nda Yunan yetkililer tarafından oldukça çirkin bir tavırla karşılaştı. Yunanistanlı yetkililer, Galatasaray'ı deport etmeye hazırlanırken, devreye giren Fatih Terim, küstah Yunanlılar'a bu zevki yaşatmadı. Yaptığı açıklamalarla Yunanlılar'ı yerin dibine soktu.

20 Toplam Gösterim
Küstah Yunanlılar'a Fatih Terim haddini bildirdi

Olympiakos ile bu akşam oynanması planlanan hazırlık maçı için dün Yunanistan'a giden Galatasaray, PCR testlerinin kabul edilmemesi ve Yunan yetkililerin tavırlarından dolayı İstanbul'a dönüş kararı aldı. İstanbul'a dönüşün ardından açıklamalarda bulunan Fatih Terim, Yunan yetkililere çok sert tepki gösterdi.
Yaşanan olayların Olympiakos kulübüyle hiçbir alakasının olmadığını ve onların da mahcup olduğunu belirten Terim, tamamıyla siyasi bir durumun yaşandığını belirtti.

İmparator lakaplı teknik direktör Fatih Terim "Takdir ederseniz ki Galatasaray uluslararası kuralları çok iyi bilen bir kulüptür. Avrupa'da oynanan tüm maçlarda bu tecrübeyi en fazla edinen kulüptür. 24 saat önce hepimiz test olduk. Testlerin belgeleriyle beraber oraya gittik. İndiğimizde hızlı bir testin yapılmasını istediler. Son iki gündür bunu uygulamaya başladıklarını, herkes için değil rastgele olduğunu söylediler. Ben de test oldum. Elimizdeki PCR testlerinin de fotoğrafını çekiyorlar. Bir kısmına ihtiyaç yok dediler, onlar dışarı çıktılar" dedi.

 

"DOSTLUK MAÇI DOSTLARLADIR"

Terim "Dostluk maçları dostlarladır. Yapılan davranış, dostça bir davranış değil. Dönme kararımızın daha doğru olduğunu düşündük. Cumhurbaşkanımız ilgisini hiç eksik etmedi. Onlara sonsuz teşekkür ediyorum. Onların sesini duyunca insan kendisini çok güçlü hissediyor. Nasıl döneriz diye düşünürken, futbolcularımız biraz sıkıldılar, yoruldular, hem de açlar. Herhangi bir servis olmadı. Pasaportlarımızı istediler. Sorduğumuzda, deport edeceklerini söylediler. Biz de pasaportlarımızı vermeyeceğimizi söyledik" diye konuştu. 

"BU YAPILANLAR GALATASARAY'A KARŞI DEĞİL"

"Olympiakos kulübünden yetkililer bir hayli çırpındılar olması için. Ama olmadı" diyen Terim "Bize hala söylenen "Hep beraber gelin, test olun." Bu karardan sonra orada kalmamız doğru olmazdı. Bu yapılanları Galatasaray'a karşı yapılmış olarak görmüyorum. Bunun nereye yapıldığı açık. Hiç kimse bize böyle bir tavırla davranamaz. İstanbul'da bir hazırlık maçı oynamak için uğraşıyoruz. Programımızda bir değişiklik olmayacak. Bir maç oynayıp gidecektik, o maçı burada telafi edeceğiz" dedi.

Yeniçağ Gazetesi

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE