Çarşamba, 28 Şubat 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Meteoroloji'den gök gürültülü sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 3 Aralık için yayımladığı hava durumu raporuna göre, Trakya, Ege, İstanbul, Çanakkale, Muğla ve Antalya bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağışların beklediğini bildirdi.

53 Toplam Gösterim
Meteoroloji'den gök gürültülü sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 3 Aralık hava durumu raporuna göre, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde hava durumu şu şekildedir:

MARMARA BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Trakya Kesimi ile İstanbul ve Çanakkale çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Özellikle Trakya kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yağışların kuvvetli olabileceği tahmin ediliyor. Rüzgar, batı kesimlerinde güneyden, yarın (Pazartesi) ise kuzeyden kuvvetli (40-70 km/saat) esecek. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA: Parçalı ve çok bulutlu bir hava öngörülüyor.

EDİRNE: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. Yağışların gece saatlerinde yer yer kuvvetli olabileceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor.

KOCAELİ: Parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

EGE BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Kıyı kesimlerinde güneyden esen rüzgarın kuvvetli (40-70 km/saat) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A. KARAHİSAR: Parçalı bulutlu bir hava öngörülüyor.

DENİZLİ: Parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor.

MUĞLA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava öngörülüyor.

AKDENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. Antalya'nın doğu kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ADANA: Az bulutlu bir hava öngörülüyor.

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimlerinde öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor.

BURDUR: Parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacak.

MERSİN: Parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu bir hava öngörülüyor.

ÇANKIRI: Parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacak.

ESKİŞEHİR: Parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor.

KONYA: Parçalı ve az bulutlu bir hava öngörülüyor.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

BOLU: Parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacak.

DÜZCE: Parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor.

KASTAMONU: Parçalı ve az bulutlu bir hava öngörülüyor.

ZONGULDAK: Parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

RİZE: Parçalı ve az bulutlu bir hava öngörülüyor.

SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor.

TOKAT: Parçalı ve az bulutlu bir hava öngörülüyor.

TRABZON: Parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ERZURUM: Az bulutlu bir hava öngörülüyor.

HAKKÂRİ: Az bulutlu bir hava bekleniyor.

MALATYA: Az bulutlu bir hava öngörülüyor.

VAN: Az bulutlu bir hava bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde

Fırtına Uyarısı

Kuzey Ege’de rüzgarın (02.12.2023) Cumartesi sabah saatlerinden itibaren güneyinin açıkları ve kuzeyinde, güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, (03.12.2023) Pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE