Salı, 11 Mayıs 2021
.
.
chevron_left chevron_right
Dünya

Ölümler zirve yaptı. Komşu alarma geçti

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs salgında, ortaya çıkan mutasyonların da etkisiyle vaka ve ölüm sayıları da tırmanışa geçti. Hayatını kaybedenlerin sayısının 68 bin 336’ya ulaştığı İran'da, artan ölüm oranları sebebiyle dört katlı mezarlık inşa edildiği ortaya çıktı. Mezarlık müdürü “Bir gün içinde 150’si korona virüs kaynaklı olmak üzere 350 cenaze karşıladık. Son 50 yıldır böylesi bir duruma şahit olmamıştık” diyerek salgının seyrinin ne denli kötü hale geldiğini belirtti.

32 Toplam Gösterim
Ölümler zirve yaptı. Komşu alarma geçti

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, İran'da korona virüs kaynaklı ölümlerin artmasının ardından mezarlıklar doldu. Yetkililer başkent Tahran'daki Behişt-i Zehra mezarlığına dört katlı mezarlık inşa etmeye başladı.

"SON 50 YILDIR BÖYLESİNİ GÖRMEDİK"

"Zehra Cenneti" anlamına gelen mezarlığa defnedilenlerde son 24 saatte rekora tanık olundu. Mezarlık müdürü "Bir gün içinde 150'si korona virüs kaynaklı olmak üzere 350 cenaze karşıladık. Son 50 yıldır böylesi bir duruma şahit olmamıştık" diye konuştu.

VAKA SAYISI 2 MİLYON 336 BİN

İran Sağlık Bakanlığı son 24 saat içinde 24 bin 92 kişide daha yeni tip korona virüs (Covid-19) tespit edildiğini, ülkedeki toplam vaka sayısının 2 milyon 336 bine yükseldiğini bildirdi.

SON 24 SAATTE 453 KİŞİ ÖLDÜ

İran resmi haber ajansı IRNA’ya göre Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari yaptığı açıklamada, 24 saatte 453 kişinin daha korona virüs nedeniyle yaşamını yitirdiği, ülkedeki ölü sayısının toplam 68 bin 336’a ulaştığı bilisini verdi.

Bakanlık Sözcüsü ayrıca durumu kritik olan hasta sayısının 5 bin 38’e yükseldiğini belirttiği açıklamasında şu ana kadar bir milyon 837 kişinin iyileştiğini bildirdi.

Cenaze definlerinde çareyi böyle buldular. Ölümler zirve yaptı. Komşu alarma geçti

Independent Türkçe - Yeniçağ Gazetesi

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE