Çarşamba, 05 Ağustos 2020
.
İstanbul
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Özdağ’dan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a tepki

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve yeni parti çalışmalarını sürdüren Ali Babacan ile ilgili, “Ne Ahmet Davutoğlu’nun ne de Gül ve ekibinin Türkiye’ye bir şey verebileceklerini düşünüyorum. Türkiye’ye verdikleri tek şey, geçmişte verdikleri zararlardır” dedi.

160 Toplam Gösterim
Özdağ’dan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a tepki

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yeni parti çalışmalarını sürdüren Eski Bakan Ali Babacan’ın mevcut düzenin inşasında büyük rol oynadıklarını belirterek, “Türkiye’ye verdikleri tek şey, geçmişte verdikleri zararlardır” şeklinde konuştu. Özdağ ayrıca, geçmişte yaptıklarına rağmen, Babacan ve Davutoğlu’nun parti kurarak siyaset yapmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın Halk TV’de yayınlanan Türkiye Nereye adlı programda yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

Ne Ahmet Davutoğlu’nun ne de Gül ve ekibinin Türkiye’ye bir şey verebileceklerini düşünüyorum. Türkiye’ye verdikleri tek şey, geçmişte verdikleri zararlardır. Ben, kişisel olarak ancak siyasi olarak mücadele ederim kendileriyle, Öte yandan, kuracakları siyasi partilerle yapacakları mücadeleyi de desteklerim. Çünkü bunun adı demokrasi. Benim onlarla mücadele etmem siyaseten, siyasi partiye sahip olmalarına bağlı. Biz İYİ Parti’yi kurarken onlar sustular ve seyrettiler. Ama onlar siyasi partiyi kurarken, biz İYİ Parti oların yapmış oldukları gibi seyretmedik. Hatta sayın genel başkanımız çok açık bir şekilde, dedi ki, ‘Eğer seçime girmeleri engellenirse biz seçime girmelerini de sağlarız.’ Bu, demokrasi adına bir duruş olarak ortaya konulmuştur. Biz aynı demokrat tavrı onlardan görmedik.

“SARAY REJİMİNİN İNŞASINDA BÜYÜK ROL OYNADILAR”

Türkiye’de bugün inşa edilmiş olan Saray rejiminin her metrekaresinde bu insanların büyük katkısı yok mudur? Elbette vardır. Gündemin ana meselelerinden bir tanesi Kanal İstanbul. Davutoğlu çıkmış Kanal İstanbul’un ne kadar tehlikeli olduğunu anlatıyor, bunu söyledim diyor. Meclis’te yaptığın konuşma var sayın Davutoğlu! Orada, diyorsun ki bütün projelere Kanal İstanbul ile başlanacak. Şimdi bir hangi Davutoğlu’na, hangi Babacan’a inanacağız? Hak, hukuk, adalet, basın özgürlüğü diyorlar ya; bütün bunlar katledilirken siz bu süreçlerin içindeydiniz. Bırakın içinde olmayı, ön saflarındaydınız.

“PARTİ KURUP SİYASET YAPMALILAR”

Ama bütün bu eleştirilerimiz dışında siyaset yapma hakları bakidir, olmalıdır, kimse tarafından da tehdit edilmemeliler. Tehdit edildiklerinde kendilerine tavsiyem şudur: Kormasınlar, biraz cesur olsunlar. Tabi onlar bu korku düzeninin inşasında rol oynadıkları için aslında kendi inşa ettikleri koru düzeninden korkarlar. Keşke bir gün sayın Davutoğlu ve sayın Babacan’ı bizimle birlikte davet etseniz de birkaç soru sorsak.

Kaynak Yeniçağ

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE