Pazar, 23 Haziran 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Özel: Türkiye'yi yönetmeye talibiz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Adana’da vatandaşlara seslendi.

264 Toplam Gösterim
Özel: Türkiye'yi yönetmeye talibiz

“47 Yıl Sonra Birinci Parti”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Adana’da vatandaşlara hitap etti. Konuşmasında, seçim sürecine ve Türkiye ittifakının önemine değinen Özel, şu ifadeleri kullandı:

“Daha önce defalarca söyledim. Biz bu seçimleri sadece CHP olarak değil Türkiye ittifakı olarak kazanacağız dedim. Adana’da Adana ittifakını kurduk, Türkiye’de Türkiye ittifakını kurduk. Ülkesini seven, vatanını, bayrağını seven, milli takım gol atınca hep birlikte ayağa fırlayan, filenin sultanları kazanınca ay yıldızlı bayrak göndere çekilirken onlarla bir ağlayanların ittifakını, Türkiye ittifakını kurduk.

Bu ittifakta yer alan elbette sosyal demokratlara, bu ittifakta yer alan milliyetçi demokratlara, yalan ve haramdan bezmiş muhafazakar demokratlara, Kürt demokratlara, bu ülkede Türkiye ittifakına kendini ait hisseden bütün demokratlara selam olsun. Tabi CHP olarak bizler büyük bir zafer elde ettik demiyoruz. Diyoruz ki büyük bir görev üstlendik. Çünkü kazandığımız seçim CHP’yi 47 yıl sonra birinci parti yapan ama belediye başkanlarının cebine birer altın anahtar koyan seçimdir. Bu altın anahtar ne Adana’nın altın anahtarıdır, ne büyükşehir belediyesinin kapısının anahtarıdır. Ne kasasının anahtarıdır. Bu, belediyeler doğru, dürüst, adil yönetildikten sonra o anahtarın adı Atatürk’ün partisini Cumhuriyetin ikinci yüzyılında iktidara taşıyacak anahtardır.”

“Gazi’nin Partisi Birinci Parti Oldu”

Özel, Adana’da yoğun ilgiyle karşılandığını belirterek, sorunları hep birlikte konuşacaklarını ve haklarını almak için mücadele edeceklerini vurguladı. Konuşmasında şu noktalara değindi:

“Bu sıcak Adana’da, bu sıcak karşılamayla, belediye ziyaretini mitinge çevirecek kadar burada toplanıp, bizleri onurlandıran, gururlandıran sizlere şunu söylüyorum. Bir, sorunları hep birlikte konuşacağız. Tekrarın gücüne inanacağız. Biz hangi konuyu gündeme getiriyorsak, tarlalarda, bahçelerde, ovada, evde, ev gezmesinde, kahvehanede, sokakta, fabrikada, hep birlikte tekrarlayacağız. Haklı olan biziz. Hakkını alması gereken biziz. CHP ki kimsesizlerin kimsesidir. Biz bu milletiz, bu milletin sesiyiz. Bunu duyacağız. Her tarafta duyuracağız. Sizden şunu istiyorum. Seçim geldi ve geçti. Şımarmadık. Şımarmayacağız. Ama bugün kazandığımız seçimin ikinci ayında değil bir sonraki seçimin ikinci ayındayız. Durmadan, yorulmadan, dinlenmeden çalışacağız. Önümüzde büyük bir hedef var.

İyi olan şu ki yerel seçim, yerel seçimde kalmadı. Devam etti. Yerel seçimden bugüne daha bugün yayınlanan anketlerde, hangi firma olursa olsun iktidara yakın ya da uzak, hiç birisinde partimizin oyu yüzde 30’un altında değil. 33-34-35 ölçüyorlar. Hiçbirinde seçim akşamına göre rakibimizle aramızda fark yok. Hepsi ölçüyor, fark açılıyor. Gazi’nin partisi birinci parti oldu. Burada duruyor, çalışıyor. Her birimize bu sorumluluk düşüyor. Hep birlikte çalışmak, mücadele etmek, yerel yöneticilerle iyi hizmet etmek, onun iyiliklerini hep beraber anlatmak, milletvekillerimizle tüm sorunları, Adana’nın sorunlarını konuşmak, Adana’nın girilmedik kapısını bırakmamak, basılmadık toprak bırakmamak ve önümüzdeki seçimlere kadar her gün seçimmiş gibi çalışmak… Bugün buraya geleceğimizi duyup da koşup gelen sizlerin bu inançta olduğunu biliyorum. Sizlere sonuna kadar güveniyorum.”

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE