Çarşamba, 27 Mayıs 2020
.
19
İstanbul
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Özel'den Bakan Albayrak'a: "Damat bey sen kimi çarpıyorsun?"

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın korona virüsün olumsuz etkilerini azaltmak için yaptıkları yardımın çarpan etkisiyle 525 milyar TL'yi bulduğu açıklamasına tepki göstererek "Damat bey sen kimi çarpıyorsun? Ne çarpan etkisinden bahsediyorsun?" dedi.

27 Toplam Gösterim
Özel'den Bakan Albayrak'a: "Damat bey sen kimi çarpıyorsun?"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Salgının olumsuz etkileri ile mücadele etmek için Türkiye olarak çok erken kapsamlı ve kararlı bir strateji uyguladıklarına işaret ederek “Bugün itibarıyla, verilen desteklerin tutarı 252 milyar lirayı aştı. Bunun içerisinde eğer ötelenen kredileri, vadesi gelen anapara faiz ödemelerini koyarsak bu rakam yaklaşık 350 milyar lirayı geçiyor. Ekonomik çarpan etkisine bakıldığında 600 milyar lirayı geçen bir rakama ulaştığımızı söyleyebiliriz” demişti.

Bakan Albayrak’ın açıklamalarına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den sert tepki geldi.

"DAMAT BEY SEN KİMİ ÇARPIYORSUN?"

Düzenlediği basın açıklamasında konuşan Özgür Özel, şu ifadeleri kullandı:

"Damat harikalar diyarında, kayınpederinin sırlar ülkesinde dolaşıyor. Dediler ki "Bizim açıkladığımız paketin boyutları 240 milyara çıktı." Hani buna da nasıl izahat getirilecekse getirilecek. Velev ki doğru olsun. 240 milyar TL'lik paket var, güya. Şimdi diyor ki "Bu paket çarpan etkisiyle 525 milyar oldu." Damat bey sen kimi çarpıyorsun? Ne çarpan etkisinden bahsediyorsun?

200 milyar liranın bile gerçek karşılığının olmadığı bir yerde çarpan etkisiyle 525 milyar lira harcadıklarını iddia ediyorlar.

Vatandaşın aklıyla alay etmeyi bir sanat haline getirmiş bir iktidarla uğraşıyoruz"

"DAMAT BEY YALAN SÖYLEMEKTEDİR. FAKİRLE FUKARAYLA ALAY ETMEKTEDİR"

Türkiye genelinde açıklanan sosyal koruma kalkanı tablosunu göstererek vatandaşa yapılan sosyal yardım desteklerini karşılaştıran Özgür Özel, şu ifadeleri kullandı:

"Bu Türkiye'nin utanç tablosudur. İşte "200 milyar, 240 milyar, çarptım böldüm 500 milyar" diyorlar. Ama bu krizde devletin gerçekten şefkatli elini uzatması gerekenlere uzattığı para 11,5 milyar liradır.

Bu paranın da 6,5 milyar lirası işçinin kumbarasından alınmıştır.

Ve sosyal destek... Gerçekten yoksula ödenen para olarak baktığınızda da 5,5 milyar lirayı dağıtmışlar ve bununla övünüyorlar.

Duyan duymayan kalmasın. Damat bey yalan söylemektedir. Fakirle fukarayla alay etmektedir.

Yaptıkları destek yoksullara 5,5 milyar liradır. Harcadık dediği para bunun yüz katıdır.

Damadın bütün rakamları, hem kendinin hem de başka bakanlıkların açıklamaları damat beyin bizatihi bütün icraatını da yalanlamaktadır."

Kaynak: Günboyugazetesi

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE