Çarşamba, 24 Temmuz 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Özgür Özel'den 'erken seçim' mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, BirGün gazetesine verdiği röportajda, Türkiye'deki siyasi gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Özel, erken seçim konusundaki soruya şu yanıtı verdi:

502 Toplam Gösterim
Özgür Özel'den 'erken seçim' mesajı

"Türkiye ilk seçimde Erdoğan yönetiminden kurtulacak. İlk seçim dediğim 2028 değil. Ben 31 Mart seçim sonuçlarını araçsallaştırarak seçim istemeyeceğimi söyledim. Bu, seçim istemiyorum demek değil. En çok ben istiyorum. Anketler gösteriyor ki, vatandaş da yavaş yavaş seçim istemeye başladı. Erdoğan 5 yıllığına seçildi ama bence seçildikten 2.5 yıl sonra, bugünden 1.5 yıl sonra erken seçim olur. Ben erken seçimden kaçmam, bunun için koşarım."

"İktidarı Normalleştirme Peşinde Değilim"

Özel, iktidarı normalleştirme peşinde olmadığını vurgulayarak, "Ben MHP olmasa da AKP olmasa da normalleşirim. Benim derdim onların seçmenleriyle normalleşmek" dedi. Özel, AKP’nin CHP’yi “kavgacı bir parti” olarak gösteren politikasına karşı mücadele ettiklerini belirtti.

Esad'la Görüşme Vurgusu

Özel, iktidara geldiklerinde Avrupa Birliği üyelik şartlarını iki yılda sağlayabileceklerini söyleyerek, CHP’nin sığınmacı politikasına ilişkin şu açıklamaları yaptı:

"Biz Türkiye’de sığınmacıların kalmasını, de facto durumun kalıcılaşmasını istiyor değiliz. Bu yüzden de önümüzdeki günlerde çok aktif hamleler yapmayı, Suriye sorununun çözümü konusunda inisiyatif almayı, gerekirse Esad’la birebir görüşmeyi ve Türkiye ile Suriye arasındaki iletişim kanallarının yeniden tesisini ve Suriyelilerin ülkelerine güvenle dönmelerini sağlamak için çalışacağız. Esad’la görüşmeye gitmek ve Esad’la görüşmek dahil bütün alternatifleri değerlendiriyoruz. Birkaç ay içinde çok aktif bir tutum alacağız. Sığınmacı sorunu çözülmek zorunda ama bunu nefretle ve nefret diliyle yapmak ne Türkiye’ye ne de partimize yakışır."

Özgür Özel'in açıklamaları, Türkiye siyasetindeki önemli gelişmeler

ANKA

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE