Salı, 16 Nisan 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Sağanak yağış ve toz taşınımı etkili olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 28 Mart hava durumu raporunu yayımladı. Rapora göre, Ege'nin kıyı kesimleri lodosla birlikte sağanak yağışlı olacakken, diğer bölgelerde az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. Marmara ve Ege bölgelerinde toz taşınımının etkili olacağı bildirildi.

33 Toplam Gösterim
Sağanak yağış ve toz taşınımı etkili olacak!

Ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Edirne'nin güneyi, Çanakkale, Aydın'ın güneyi, Muğla, Kahramanmaraş, Kayseri, Nevşehir, Tokat, Sivas, Yozgat, Elazığ, Adıyaman, Batman, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Siirt çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlar görülecek.

Gece ve sabah saatlerinde doğu bölgelerde yer yer pus ve sis olabileceği tahmin ediliyor. Marmara ve Ege bölgelerinde toz taşınımı yaşanabileceği uyarısı yapıldı. Rüzgarın yurdun batı kıyılarında öğle saatlerinden itibaren kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği belirtildi.

Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde 3 ila 6 derece artacağı ancak diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, batı kıyılarında ise yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) eseceği bildirildi.

Marmara Bölgesi'nde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken, Çanakkale çevreleri ile Edirne'nin güney ilçelerinde sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlar görülecek. Ayrıca, toz taşınımı yaşanabileceği uyarısı yapıldı.

Ege Bölgesi'nde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava öngörülüyor. Öğle saatlerinden itibaren Muğla çevreleri ile Aydın'ın güney ilçelerinde sağanak yağışlar bekleniyor. Bölgenin batısında kuvvetli rüzgar ve toz taşınımı olabileceği uyarısı yapıldı.

Akdeniz Bölgesi'nde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Akşam saatlerinde Kahramanmaraş çevrelerinde sağanak yağışlar bekleniyor. Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli rüzgar esmesi öngörülüyor.

İç Anadolu Bölgesi'nde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava beklenirken, Yozgat, Nevşehir, Sivas ve Kayseri çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlar görülecek.

Batı Karadeniz Bölgesi'nde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Bolu, Düzce, Sinop ve Zonguldak çevrelerinde yağış beklenmiyor.

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava öngörülüyor. Tokat çevrelerinde akşam saatlerinde sağanak yağışlar bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde sis ve pus görülebileceği, yüksek kar örtüsüne sahip yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğu belirtiliyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava beklenirken, Elazığ çevrelerinde gece saatlerinde hafif sağanak yağışlar olabileceği tahmin ediliyor. Bölgede gece ve sabah saatlerinde sis ve pus bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava öngörülüyor. Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır ve Siirt çevrelerinde akşam saatlerinde sağanak yağışlar bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde sis ve pus olabileceği uyarısı yapıldı.

 
 
 
 
 

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE