Perşembe, 30 Mayıs 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Sahte protokole CHP’den sert tepki

İstanbul'da 31 Mart 2024 yerel seçimine sayılı günler kala, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik tarafından, CHP ile DEM Parti arasında imzalandığı iddia edilen sahte seçim protokolüne sert bir tepki geldi. Dağıtılan sahte broşürler ve protokoller büyük tepkilere neden oldu.

51 Toplam Gösterim
Sahte protokole CHP’den sert tepki

Sosyal medyada dolaşıma sokulan sahte protokolde, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, DEM Parti İl Eş Başkanları Murat Kalmaz ve Gonca Yangöz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Ekrem İmamoğlu ile DEM Parti İBB Adayı Meral Danış Beştaş'ın imzaları taklit edilmişti.

Özgür Çelik, sahte protokole sosyal medya hesabından tepki göstererek, "Sokağın hakikati yüzlerine çarpınca, yine sahtekarlığa başladılar. Her seçimde kumpastan, montajdan, yalandan, sahte broşürlerden ve iftiradan beslenen siyaset yine sahneye çıktı. Yarım akıllarıyla ürettikleri sahte kağıt parçasıyla İstanbul'un iradesine etki etmeye çalışıyorlar. Bu kağıt parçasındaki sahte imzadan çok daha güzeldir benim imzam… Yalanlarla ayakta tutmaya çalıştığınız iktidarınızı halkın gerçeğiyle yeneceğiz. Kanmayacağız. Geri adım atmayacağız. İstanbul bu oyunu da bozacak!" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ayrıca, Çelik, Maltepe'de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu aleyhinde provakatif korsan bildiri dağıtılmasına engel olmak isteyen partililerin gözaltına alınmasına da tepki gösterdi. Gözaltına alınan CHP'lilerin gözaltında tutulduğu Maltepe'deki karakola giderek, "Sahte belge, isimsiz broşürler... Her yolu mübah görenlerin karşısında bir adım bile geri atmayacağız. Maltepe'de İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu aleyhinde isimsiz, logosuz, provokatif korsan bildiri dağıtanlara, halkı kin ve nefretle ayırmayı zafer yolu görenlere engel olmak isteyen parti emekçilerimiz, iki gündür gözaltı ve tutuklamalar ile karşıya karşıya kalıyor. Bu adaletin değil, hukuku iktidar maşası görenlerin yoludur. Maltepe'de gözaltında olan parti emekçilerinin yanındayız. İstanbul'u savunacağız." ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE